Журналистите гласуваха за кмет на Шумен
19 от шуменските журналисти, отразяващи работата на Общината, избраха Веселин Златев за кмет на Шумен за още един мандат. Изборите се състояха по време на днешната редовна общинска пресконференция. По идея на Тонка Петрова от в-к “Експрес” журналистите сформираха избирателна комисия /с председател Красимир Крумов от в-к “Монитор”/ и гласуваха за кмет. След отваряне на пликовете с вота се оказа, че името на Златев са написали 14 души. Опонентите му събраха 4 гласа – 3 за Красимир Костов от БСП и 1 за Азис Садула от ДПС. Една бюлетина съдържаше празен лист. Процентно гласовете се разпределиха 73,7% за настоящия кмет, 15,8% за областния управител и 5,2% за бизнесмена Садула, с което кметът бе избран без балотаж.
Журналистите решиха да направят свое социологическо проучване за кмет на Шумен, като във втори плик дадоха прогнозите си за това кой в действителност ще стане кмет. Пликовете ще се отворят в изборната нощ, а до тогава ще ги съхранява началника на общинския протокол Недко Недев.
Преди импровизираните избори кметът направи отчет на 4-годишната си работа. “За нас най-важният приоритет през това време е било откритото, прозрачно управление. Водили сме се от три насоки – да не забравяме дъното, от което тръгнахме преди 8 години, Да излъчваме винаги положителен импулс към хората, да бъдем носители на местни инициативи, които нерядко изпреварваха липсата или поправяха несъвършенства в националното законодателство”, каза Веселин Златев. Той обясни още и че за последните 4 години е направено “необходимото и възможното”.
ШУМ.БГ
2028
66
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
мери
До коментатор:
Явно, си бил там , и си бил един от тези 4 ма заблудени журналисти.....Пътуваме, и мн. добре виждаме,,,,,И точно за това ще изберем Златев.А ти не си " криви душата", че Шумен изостава, изостават само такива като теб-комплексирани , злобари, дето гледат само в чуждата паница...
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
shum
Mersi, mersi, az teparava ne iskam da idvat novi hora, i teparva da se u4at i navlizat v ne6tata. Neka patq prodalji.A i ne vijdam nikoi podhodq6t.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Мадлен
Журналистите са умни хора, усещат на къде духа вятъра. Ами така е , на човек му е вродено, да тръгне след "силния", в което няма нищо лошо разбира.
"Герб" е следващия управляващ. Всеки поне малко интелигентен човек би се светнал.
Успех!!!
коментатор
"ДО коментатор:
Защо, нима журналистите , не са хора????
Това, че на теб не ти допада резултата---избирай си друг, имаш избор и то голям.Но тези като теб. слепци-са много малко."
Добре , че не се надявам на шуменските журналисти да ми отворят очите .
Явно за ГЕРБ кампанията вече е започнала !Успешна кампания момчета и момичета !
shum
blagodarq....blagodarq...ami to o4i trudno se otvarqt. Nikoi ne moje da ti dade tva , koeto ne iska6. E kostov moje i da go umeee tva..
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментатор
И още нещо преди да ви оставя да си вършите работата като защитавате неуспишния Златев . Нищо лично - просто не става за кмет , ако ще и не Бойко , а Джордж Буш да го подкрепи . Шумен трябва да се развива !