Руският президент Владимир Путин подписа спорния закон, забраняващ осиновяването на руски деца в Съединените щати, въпреки съпротивата на редица международни организации.
Това се случи, след като по-рано проектът получи зелена светлина от Държавната дума (долната камара на руския парламент).
Текстът носи името на Дима Яковлев – 21-месечно русначе, починало през 2008 г., забравено от осиновителя си в напечена от слънцето кола. Руските медии дадоха голяма гласност на случая през последните години и отразяваха широко историите на малтретирани руски деца от осиновителите им в САЩ.
Законът се разглежда още като отговор на Москва на приетия от САЩ списък "Магнитски", който санкционира руски длъжностни лица, виновни за нарушаването на човешките права.
Американската дипломация наскоро изрази тревогата от текста. "В този закон ни безпокои най-вече това, че се пречи на деца да израснат в семейна обстановка, заобиколени от любов и уважение", заяви говорителят на държавния департамент Патрик Вентрел, като припомни, че за последните 20 г. близо 60 000 малки русначета са били осиновени от американци.
Законът ще влезе в сила на 1 януари 2013 г., отбелязаха от Кремъл. /БГНЕС
Коментари
Бързей...
Браво на Путин, американците явно имат от свежа кръв. Дано по-скоро се осъзнаят нациите и да не им дават такава дан!!!
Петър Белоречки
Каква дан бе пич. Виж статистиката. Американците по население са горе долу колкото руснаците, даже и повече. Каква дан е това. Те си имат афро-американци, испано-метиси и какви ли не раси. А това дали са истински русначета или чукчи ескимоси и др.е трудно да се разбере. Това е поредната рашън глупост, която намирисва на шувинизъм и категорично едно от поредните нарушавания човешките права и то на децата!
виц
Петре Петре виж за какво е закона
Дима Яковлев е 21-месечно русначе, починало през 2008 г в САЩ, след като е било забравено от осиновителя си 9 часа в напечена от слънцето кола.
истинските американци ги изтребиха отдавна ,то и българите чака тази съдба
Xarmonia
браво на путин! забранил е модерната завоалирана форма на сабиране на еничери.
* Коментар транслитериран от системата
0 1Отвратен
По принцип не чета форуми,защото това е вредно за здравето, но този път наистина се отвратих. Има хора, които викат "браво на Путин"!? Как е възможно такова чудовищно нещо като този закон да се приветства? Това, че са го приели в Русия съвсем не ме очудва. Всеки, който е чел Достоевски знае що за болни мозъци има в онази държава. Но тук у нас! Ей, хора,стегнете се! Помислете с мозъците си ако не сте вече заразени и зомбирани от руско-комунистическия спин.