"Ако не ме лъже наблюдението Бойко Борисов започна и ще започне все по-често да се изказва миролюбиво. Ще видите през тези 6 месеца един миролюбив лидер", заяви социологът Андрей Райчев пред БТВ.
"Вижда ми се повече от очевидно, че българският народ няма да понесе нова тройна коалиция, но със сигурност мога да кажа, доколкото един социолог може да е сигурен шест месеца преди изборите, че ГЕРБ няма да е на власт сам или въобще няма да е на власт след юли месец", призна Райчев. "В политиката реалностите са важни, за да управлява на Борисов ще му трябват над 100 депутати, а това е невъзможно", добави той. Според Андрей Райчев "Бойко Борисов е Борисов докато печели".
Социологът коментира и предстоящия референдум и смяната от страна на ГЕРБ на въпроса, на който трябва да отговорят българите. "България прекрасно може да живее без тази централа и с тази централа. Най - тъпото е да сме ту с нея, ту без нея и това правим вече 20 години, вместо да накараме политиците да е обединят около едно от двете решения. Малка страна сме с раздърпан елит и ни дърпат така големите, коментира той. Според него е много лошо, че обсъжданията се въртят не около въпроса на националното допитване, а около самия референдум. /БГНЕС
Коментари
аз
Браво бе, Райчев! Позна от първия път. А кой ще управлява - защо не кажеш, като си голям социолог?