60-годишен мъж се прострелял в ръката час и половина преди настъпване на Нова година. Инцидентът станал в село Браничево, съобщиха от Областна дирекция на МВР в Шумен.

Ахмед М. се самонаранил в дома си, докато боравел с газов пистолет „Блоу мини 8”. При изстрела е пострадала лявата му длан, като раната била обработена от екип на Центъра за спешна медицинска помощ  в Каолиново. Мъжът е оставен в дома си без опасност за живота, уточняват от полицията. 

При изясняване на случая е установено, че газовият пистолет не е регистриран в сектор КОС, заради което на Ахмед М. ще му  бъде съставен акт.

От полицията уточниха още, че през изминалото денонощие на територията на областта са  регистрирани само две пътно -транспортни произшествия с материални щети, а за нарушения полицейските служители са съставили 4 акта. Пожари няма.

ШУМ.БГ