100 тона пясък и 5 тона сол са изразходвани за обработка на заледените улици, поддържани от общинското предприятие „Паркинги и гаражи“, съобщи за ШУМ.БГ шефът на фирмата Сергей Стойков. Дружеството отговаря за 160-те стръмни и малки улици в града в т.ч. и изходните пътни артерии – към 5-ти километър, кв. "Макак", Паметника, Старческия дом и др.
„Няма непроходими улици в града, чистим всеки ден“, каза Стойков и уточни, че не всички от тях са обработени. „Целта е да обработваме улици с интензивно движение на автомобили и това сме го направили. Луга сме нахвърляли по заледените участъци на улиците „Цар Освободител“, Цар Иван Александър“, „Искър“, „Добруджа“, 5-ти километър и на други места, а опесъчаваме около кръстовища, детски градини, Старческия дом, ул. „Петра“, и кв. „Тракия“, каза Стойков.
Той успокои, че продължават с почистването и обработването с инертни материали, но само по улиците с интензивно движение. За необработените с луга и пясък заледени стръмни и малки улици, по които се движат малко автомобили, Стойков посъветва в такова време шофьорите да търсят и обходни пътища, а не само най-кратките.
ШУМ.БГ
Коментари
столичанин
Не виждам от какво се оплаквате, като за провинциален град добре се поддържат улиците. Няма как навсякъде да е чисто до асфалт, все пак е зима. Важното е, че улиците са си нормално проходими.
Това разбира се, не пречи на хората да паркират на разчистеното като задръстват движението и после да казват че нямало откъде да се минава.
Малко сметки
1 кубик пясък тежи 1600кг. Следователно с 1,6т пясък може да се покрие площ от 1 километър широк 1 метър с пясък плътно заслан с дебелина на слоя 1 мм. 100 тона пясък са около 62,5 кубика. Да предположим че улицата е широка 4м. Това означава че с 100 тона пясък могат да се застелят 15,6 км път с ширина на платното 4м и дебелина на пясъчния слой 1мм. :) Коментара дали това е станало оставям на вас.
rossi
на пролет кой ще изчисти хвърления пясък и чакъл? Обърнете внимание на коя фирма са една част от машините!
шуменски дрисльо
Улица ПЕТРА е най-важната в града! СТРАТЕГИЧЕСКА!
Харалампи
Че как да не е важна- по нея се прибирам за в нас :)
Ама не мога да разбера , защо освен пясък хвърлят и сняг по колата ми.Следващият път ще им нарежа гумите.
muamar kadafi
е как така малките улици ами я помислете колко безработни роми има в този град а и не само роми и булгари турци около 3000 са на помощи ако ги изкарат на вун с по една лопата града ще светне кво ми плямпа този хвурлил 100 тона пясак та това са само 4 гондоли нищо не е за шумен правят хората на амсалаци
* Коментар транслитериран от системата
0 15Еколог
Не бива толкова лекомислено да се хвърля пясък и луга о улиците. Това вреди на природата в града ни, последиците са за всички нас.
Не е ли по-добре да изчакаме да се затопли времето и да съхраним природата си чиста? Голяма работа ако не ползваме колите си за няколко дена.
смръдльо
До ЕКОЛОГ
Улиците в града трябва да са почистени, основно с цел бързото и безпроблемно движение на автомобилите на спешна помощ, пожарна, полиция и т.н.,а не, ти да ходиш да с купиш бахур от ЦБА.
stig
Най-добре е животът да спре за три месеца и на пролет пак да тръгне.Като едно време-лятото жънеш,зимата почиваш.