Волен Сидеров днес срита журналист в НС, предаде репортер на БГНЕС.

След брифинг на ПГ на "Атака" в НС заради неудобен въпрос на журналиста от агенция ПИК Лъчезар Лисицов, който е попитал Волен Сидеров какво е правил на воаяж в Париж в петзвезден хотел с колежката си Деница Гаджева политикът го е изблъскал в стаята на ПГ, ритал го е над глезените и са му взели диктофона със записа. В тази "операция" е помагал и Десислав Чуколов. Лисицов показа зачервеното място на крака си, на което е нанесен очевидно сериозен ритник.

А ето и признанията пред медиите на колегата Лъчезар Лисицов: попитах Сидеров дали е ходил в Париж с Деница Гаджева, каквато информация излезе по ТВ СКАТ. Политикът е отклонил въпроса му, но журналистът е настоял да чуе мнението му. Сидеров се ядосал на настояването и докато вървели по коридорите на парламента той, придружаван от Десислав Чуколов, издърпал Лисицов в стаята на тяхната ПГ. Чуколов, виждайки състоянието на лидера си заключил стаята, Сидеров издърпал диктофона от ръката на журналиста и го изблъскал в стената. Последвало ново блъскане с цел да избутат журналиста от помещението, на молбите на Лисицов да му върнат диктофона те не са го направили. Оказвайки се извън стаята журналистът отново се връща в нея, за да си получи диктофона, посрещнат от Чуколов с възгласите: "Излизай! Изчезвай!", а Волен Сидеров, разтреперан, изнервен, го изритал в крака с думите "Изчезвай!". Това беше, каза Лисицов и показа отново раната си на крака, която е с натъртено, зачервено място и с охлузване. После човек на "Атака" излязъл в кулоарите и му върнал диктофона.

Обяснение по случая даде и депутатът Десислав Чуколов - той отрече изцяло версията на журналиста. Заяви, че не те са блъскали в началото Лисицов в стаята на ПГ, а той е напирал и е влязъл, че не са го ритали, нито Чуколов, нито Сидеров, а той с крака си е опитал да предотврати затварянето на вратата пред себе си и поради това се е наранил. /БГНЕС