В съседна Република Македония разкриха имената на служителите на зловещата местна Държавна сигурност, които преследвали македонските студенти следвали в България.
Още в младите си години Трайко Батанджиовски бил изпратен в България за да "следи македонските студенти". Това става ясно от разсекретеното дело на Комисията по лустрация днес в Скопие. Батанджиовски, който работел като агент "Виктор", в момента е председател на УС на клиниката в град Битоля "Д-р Трифун Пановски".
"Батанджиовски докладвал в най-малки подробности за македонските студенти следвали във Варна. Той "лично участвал в операциите "Пирин", "Витоша", и "Прослави" /Празненства, бле.ред./ на територията на България", става ясно от разсекретеното дело.
БГНЕС припомня, че преди месец в Скопие разкриха и името на палача на хората с българско самосъзнание в Македония Иван Бабамов, който участвал лично в преследването на стотици граждани. В момента Бабамов, преименувал се на Бабаноски, работи като "професор в Университета в Скопие". /БГНЕС
Коментари
Невинния
ВМРО да ги накаже спешно и двамата.....