Максим Бехар представи позицията си за ползите и вредите при споделяне на лична информация в интернет и социалните медии. Това стана днес на четвъртата лекция от проекта „Шумен – живият град”. Събитието е част от инициативите в подкрепа на кандидатурата на града за европейска столица на културата.

Темата „За“ и „против“ споделянето в глобалната мрежа“ е част от поредицата публични дебати, свързани с българската писменост и нейната употреба в интернет комуникациите.

„Използваме facebook от 1994 г. Преди това публични личности бяха политици, спортисти и хора от шоубизнеса. Днес всеки, който има профил в социалната медия, е публична личност и споделя свободно огромно количество информация. Всеки в социалната мрежа е журналист, стига да има какво да каже и да го изрази по разбираем за хората начин“, каза Максим Бехар.

В обсъждането взеха участие омбудсманът Иван Капралов, който е сред останалите лектори в рамките на проекта и Юрий Проданов, ръководител на катедра „Журналистика“ към шуменския университет.

Проектът на общината „Шумен – живият град“ на стойност 491 хил. лв. се финансира от Европейския фонд за регионално развитие и от държавния бюджет на Република България. В продължение на една година той ще обогатява културния живот на жителите на Шумен и ще работи за утвърждаването на града и региона като център на духовността, знанието и творчеството, се казва в прессъобщение на M3 Communications Group, Inc.

ШУМ.БГ