Автобус на градския транспорт удари три момичета на бул. „Симеон Велики“ до бензоностанцията на „Ал и Ко“ вчера в 17,50 часа. Две от децата са в болница без опасност за живота, третото е невредимо, научи ШУМ.БГ, а от полицията потвърдиха за инцидента.
Две 13-годишни и едно 11-годишно момичета тръгнали да пресичат булеварда. В този момент, в посока изхода на града се движил автобус на „Шумен - Пътнически автотранспорт“, който ударил децата. 58-годишният шофьор с инициали О.О. обяснил, че не успял да спре навреме, тъй като момичетата се излезли на платното бягайки.
По-късно от полицията уточниха, че ПТП-то е станало на пешеходна пътека. Пред автобуса имало бус, който бил пристроен за обратен завой наляво и ограничавал видимостта.
Шофьорът на автобуса слязъл от него, на ръце пренесъл най-малкото от децата до близкото такси и помолил шофьора да го откара в болницата за преглед. В таксито се качили и другите две момичета.
В болницата се оказало, че две от децата са с леко комоцио. Оставени са за наблюдения без опасност за живота, казаха от полицията.
Водачът не е пил.
ШУМ.БГ
Коментари
BG
факт е,че културата ни като пешеходци е крайно занижена.
Призовавам органите на КАТ да направят проверка относно правилното пресичане на уличното платно на кръстовището до Икономическия техникум около 9:00 часа-абсолютно неспазване и пресичане на червено от учениците.
Е,пак ли шофьорите ще са виновни???
Гражданка
Искам да кажа на тези които смятат че улитсите ни са на асфалт да излязят на вън и да се огледат а не да стоят зред компютъра и да гледат улиците там.Аз живея на Сим.Велики до АЛ И КО и мога да ви кажа че след вчерашния сняг не е минавал нито един снегорин.Булеварда е целия в сняг и лед.Така че многознойковци станете и се раздвижете по улиците и тогава седнете да пишете.
Свидетел
ДЕЦАТА БЯХА ПРЕГАЗЕНИ НА ПЕШЕХОДНАТА ПЪТЕКА. Това че шофьора е турчин моментално го прави невинен в полицията и съда! Да, аз извиках 112 и трябваше да изтърпя разпита на някакво момиче операторка, която само не ме попита коя кръва група съм и дали съм женен! Бяхме в гостилницата срещу "АЛиКО" когато автобусчето премаза децата на пешеходната пътека! Шофьора с мъка говореше български език... Децата бяха откарани в болницата от доблестен шуменец, работещ като такси. Господата полицаи пристигнаха в 18.16 а сигнала към 112 го подадох в 17.56 Дойде и линейка, макар да съм информирал че децата са откарани в болницата от такси.
ЗАЩО СЕ КРИЕ ЧЕ ПРЕГАЗИХА ДЕЦАТА НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА? КОЙ ОСВЕН ШОФЬОРА ИМА ИНЕРЕС ДА СКРИЕ ИСТИНАТА?
Не ли добре да има обществена организация която да налага контрол над действията на полицията и съда, когато те както в този случай са в ущаб на истината?
До свидетеля
Това ,че сте бил свидетел не Ви дава правото да насаждате етническа омраза! А родната полиция никога не е имала афинитет да пази или защитава турците! Това е факт! Хайде да не подклаждаме огъня! Защо винаги всичко се обръща или на етническа принадлежност или на партийна?! Колкото вина има шофьора, толкова и децата!!!
23
Факт е в шуменската полиция над 50% са турци и цигани! Да виновни са момиченцата! Нищо че пресичат на пешеходна пътека! В Анадола пешеходеца няма право, защо да има право и в Шумен- "Долината на широките гащи" ?
Titi
Снощи на ул."Съединение" едно момиче пресече бягайки пътното платно,при това на място, където няма пешеходна пътека. Добре, че карах със съобразена за пътните условия скорост.Малко остана да я блъсна.Призовавам шофьорите да карат бавно,а пешеходците да пресичат много внимателно!
yudjel
ари стига ве билгари
* Коментар транслитериран от системата
16 6Видял
Казах аз, че съм ВИДЯЛ и че ИМА пешеходна пътека, ама онова говедо с втория пост на първа страница си е просто ГОВЕДО!!!
Само не разбрах, защо му слагат плюсове...
До Свидетел
Очевидно е, че преувеличавате за прегазването. Информацията и тук е , че са блъснати и са били с комоцио две от тях. Очевидно и СЛАВА БОГУ, че са се разминали с това децата. Няма нужда да преувеличавате.