Нито от община Шумен, нито от израелската фирма са ни търсили за преговори за дълга от 18 милиона. Това каза за ШУМ.БГ главният юрисконсулт на „Булгаргаз“ Анжела Славова. Повод за разговора бе изявлението по-рано днес от представителя на „Телемения“ Ронен Зингер при подписването на приватизационния договор за шуменския ТЕЦ.
„Може би ще ни потърсят, но на този етап не са. А и никой не е казал, че ще се съгласим на разсрочено плащане“, каза Славова. Тя обясни, че са имали един разговор с Телемения“, но той бил „чисто опознавателен“, преди много време, и на него не са обсъждани никакви варианти за плащания или разсрочвания.
Славова напомни, че съдът е спрял делото, заведено от „Булгаргаз“ срещу „Топлофикация“, само за определен срок, докато тече приватизацията. „Тези 4 месеца изтекоха на 19-ти декември и ние постоянно проверяваме в канцеларията на съда дали не е подновено“, каза юрисконсултът.
Тя изказа съмнение, че може да има отоплителен сезон тази година: „Не знам, ако намерят кой да им продаде газ, може би“.
ШУМ.БГ

Коментари
До комунягата
Ей, помия*, това, че сте прос*и комуняги не е герберска квалификация, а всеизвестен факт!
до до комуняга
Бъркаш- комуняга е диагноза!
Анонимен
Хлебозавода го продаде Веселин Златев на Пешо Ретрото. Птицезавода го оправи Петър Рафаилов, депутат от СДС. КТА Мадара за един лев го продаде пак Рафаилов. Пак той с подставени лица купи "Нармаг". Не мислете, че имаме толкова къса памет. Да изброяваме ли и аптеките, Балкантурист - всичко, което можеше да се "оправи" го направи Веселин Златев. За РЕМЗАВОДА и кинефикация му помогна Христо Таракчиев, за ИНХАРС - Книгоразпространение техния сателит Христо Петров.
знаещ
как стана така, че който е собственик на сградата на кино Херсон е собственик и на земята - площада до пешеходната част на бул."Славянски" Пълен правен и законов абсурд!!!!!!!! Но всички от които зависи проверка, поправка в документ за собственост, оспорване по съдебен ред и т.н. си трайкат!!!!!!! Далавера, голяма далавера!
е-е
Нали Костов не вярва, че някой ще плати милиони, ще инвестира милиони и ще чака печалба след 100години!?А шуменци са наясно и си решиха проблема с отоплението- защо да плащат на ТЕЦ-а, който съдираше кожите даже на тези, които имаха нещастието да минава някоя тръба през жилището им. И тази сделка е балон под налягане!
жалко
жалко ,че не можем да се съберем с горе пишешите ,да преброим всичко продадено и разбито ,да извадим собствениците на изброените по горе закрити фирми в Шумен и да им по търсим най после сметка за окаяното състояние на града ,който реално няма промишленост ,няма услугите за един такъв град ,затоваи сме на последно място по безработни ,хайде да го направим.
Анонимен
Разграбването на този град започна в мандата на СДС и Веселин Златев - Дългите уши. Предният кмет Максим Петров беше явно глупав и неузрял. Имаше общински съветници които се бяха наредили в бордовете на общински фирми да приватизират но се смени властта и не успяха и тогава дойдоха от СДС. Те забиха ножа на града и го обрекоха на семейни кланове и на разруха.
Анонимен
Максим Иванов имах предвид
Анонимен
Голям спец по продажбите се извъди. Ти какво би направил ако държавата ти нататрузи всичките споменати неща?