Малко шуменци изявиха желание да се срещнат с кмета на града Красимир Костов в първия му за годината приемен ден. Пред кабинета на градоначалника в 14,00 часа имаше десетина души.

Първи влязоха жители на кв. „Добруджа“ с искане за паркинг и детска площадка пред блокове 5 и 7 на ул. „Владайско въстание“. Георги Александров обясни, че пред блоковете им всичко е в кал и хората не могат да паркират автомобилите си. Няма и люлки и катерушки за децата от 240-те семейства, живеещи там. Трябва да намерим ресурс и да финансираме, но до тогава ще насипем от фрезования материал, който остана от преасфалтирането“, каза Костов. Той обясни, че в момента е внесен и чака одобрение проект за благоустрояване на кварталите. „Очакваме въздействие върху тези територии някъде през август“, каза още кметът.

Други трима дойдоха при кмета с надежда да им осигури работа, Бахтишен Ибрям от Средня изказа възражение от търга за отдаване под наем на местния хранителен магазин.
ШУМ.БГ