Шуменските спортни клубове и младежки организации са изготвили декларация до кмета Красимир Костов и председателя на Общинския съвет проф. Георги Колев, в която изказват изненадата си от драстично намаления бюджет за 2013 година.
Особено изненадани клубовете останали от тиражираната от отговорни общински представители информация, че намалението е с 30 хиляди лева, което не отговаря на реалните числа. “Средствата, които се предвиждат за младежки и спортни дейности през 2013 г. са в размер на 250 000 лв., което е със 118 303 лв. по-малко от това, което Община Шумен е предоставила за тези дейности през 2012 г.”, се казва в декларацията. Според спортните клубове, проекто-бюджетът за 2013 г. планира намаление на разходите на Общината от 52 839 840 лв. на 52 270 773 лв. или, общо с 569 067 лв. Недопустимо е, от тези 569 067 лв., 118 303 лв. /или повече от 20%/ да бъдат осигурени, чрез намаляване на разходите за спортни и младежки дейности.
“Считаме, че предвиденото намаление на средствата за тези дейности е неприемливо и не е в интерес на гражданите на Община Шумен. Това подсказва едно дискриминационно отношение , към тази част от обществените нужди , към нашата дейност и усилия”, пише в декларацията, която е адресирана и до членовете на бюджетната и спортна комисии.
ШУМ.БГ
Спортните клубове недоволни от намаления бюджет
1836
13
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Кметството го знаете къде е бой с яйца по пиянската глава
zzz
да, ама не, зарязва в Преслав
Анонимен
до zzz,
не се казва в преслав, а у преслау
Как така
Какви ги говорите, бе. Зарязвал бил. Кмета е слязъл сред хората. Отишъл е да почете труда на лозари и винари, да се запознае с проблемите им...Вий тука- зарязвал бил. После кмета ще цъфне в кабеларката и с Митко Киров ще направят изявление, което ще започва с "Надяваме се през тази година, с общи усилия..." и т.н...Всеки може да довърши текста...
Kmeta
е време да си подаде оставката. поради некадърност.
* Коментар транслитериран от системата
0 5Анонимен
махнете тая декларация на ритни топковците, дайте кмета как пие, след обяд всички журналя на язовира на дъбов- шошо на шоу и да видите свине
Петя
Как не можахме да случим толкова години на Общински съвет и кметска администрация, които да имат за приоритет спорта при изготвянето на новите бюджети ?
То не бяха предизборни обещания за спортна зала, за ремонт на коплекса в 5 полк,нови площадки и т.н.
С тази сумичка как да се грижим да здравето на децата, младежта. Засрами се дядо Сашо,срещни се с колегите си от Бургас,Стара загора,Ямбол,Хасково , Ловеч, че и дори Монтана и се запознай колко процента от бюджета си заделят за спорт и младежки дейности. Срамота,позор !
Shumenec
От 5 години за спорт в Шумен се дават жълти стотинки. Стадиона е общински и състоянието му е плачевно. Нямаме хубава зала нямаме футболни терени. Нямаме нищо. Имахме един хандбал където ставахме шампиони на България и не можаха да им извадят едни 10 000 лева за да не се разпадне отбора ако беше за джамия или пенсионери веднага щяха да се намерят.
Do shumenecha
не само футбол има в шумен и ханбал има и много други спортове за които не се пише и там постигат победи
* Коментар транслитериран от системата
0 5