Хиляди шуменци изпратиха с аплодисменти великия Тодор Колев. Да положат цветя и сведат глава в знак на почит пред паметта му на площада пред сградата на театъра дойдоха и много политици, общественици и колеги на починалия в петък артист.
„Отиде си рано, живя бързо, сложно, интересно и ние трябва тук, като шуменци, да отдадем нашия поклон", каза директорът на театъра Илия Раев. От балкона на ДКТ „Васил Друмев“ бе спуснат и траурен флаг.
Събитието съвпадна с организирания в социалната мрежа пореден протест срещу високите сметки за ток. От театъра със знамена и скандирайки „Мафия“, „Монополите вън“ и „Българи – юнаци“ шествието тръгна по главната улица на Шумен и се отправи към централата на „Енерго Про“ в Градската градина. Там възгласите на недоволство продължиха, но до ексцесии не се стигна. Няколко запалиха сметките си за ток, а други заявиха, че няма да си платят. Сред хората бяха и лидерите на областната организация на БСП Иван Иванов, на партия „Движение България на гражданите“ Даниела Русева, на „Атака“ Веселин Панайотов.
Протестиращите се заканиха следващата седмица отново да излязат на улицата.
ШУМ.БГ
Коментари
varg
Като пишете колко пъти ще ви казвам аз да не пишете глупости.Тройната коалиция като беше имаше ли протести за тока-не.какво повече да говорим.
6762
предлагам следващият път появи ли се политик вказана за боклук и веднага камион на бкс инаправо където мъ е мястото
vasko d-vo
шекера трябваше да доиде с насмито от дивидядово те са хората,заради които плащаме високите сметки за ток....цигани крадци,птотежета на костов
* Коментар транслитериран от системата
3 13Присъстващ
Добре мина протеста, но вище какво правят шопята...
спомени
Вече е ясно ,че някой се опитват да яхнат хората.Пак 100 летната партия майка. Гледаме Русева- продали ЕРПтата и затварянето на 3 и 4 блок на Козлодуй, Иван Иванов - малък ШОШО -заради когото плащаме зелена енергия в сметките си. Единствено ВМРО могат да се покажат- те си протестират отдавна срещу ЕРПтата.
Анонимен
герберастчета, вместо да пишете днес тук защо не дойдохте на протеста и да ги кажете тези неща на хората в очите? а? манка ви долна в къза да ева!
МДПС
Младежката организация на БСП бе там!Момчето даже е в дреха на великият СССР! Присъстваха и организирни членове на партийните клубове по квартали. Вожда Иван Иванов бе там-вече втори в листата на БСП след Дъбов. Много хора го разбраха това.Но последните напъни няма да успеят. Хората не са толкова глупави.
смешник
Това със СССР ,някога ток плащало ли е?
барабар Петко с мъжете
Да ,освен него и Шекера ток плащал ли е, че е на протест.