С историческа възстановка ученици от Второ основно училище “Д-р Петър Берон” днес отбелязаха 140-та годишнина от обесването на Васил Левски.
Осмокласниците от клуб „От тука започва България" заедно с участници от Родолюбивия комитет „Крум Страшний” пресъздадоха жива картина „Създаването на Дивдядовския революционен комитет от Васил Левски през 1872 година”.
След приключване на възстановката участниците влязоха в класните стаи, за да покажат на учениците оръжия и облекло от времето на Апостола.
Преди историческата възстановка, която се реализира по проект “Успех”, учениците от студио “С мелодия и ритъм” пяха патриотични песни и рецитираха стихове пред гостите, сред които и четвъртокласници от училище “Илия Р. Блъсков”.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Браво и на госпожа Христомила Станева, която научи децата на тези хубави възрожденски песни.
До Анонимния
То е ясно, че се подмазваш, другарю Митев!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
анонимен
Павлов много обича медиите не си мислете че в действителност е толкова деен прави го за пред камери.Дори и най-малките изяви обича да ги афишира.Сам се предлага на журналистите.
и аз съм от Базовото
Шефчето ни е едно дивдядовско мекере.Точно така-умее да се слага и нагажда.Не си прави кабинета,ама си оправя личните нужди.На нас няма да ги каже,я.Да споменавам ли за лигавия му син?Няма нужда. Той вижда како отглежда в къщи.
о неразумни и юроде
"Лигавият му син" е отличник, ходи на уроци при Бисерка Йовчева и тренира футбол при Крумов.
Тези имена сигурно ти говорят нещо!
Анонимен
галям праз като ходи
Анонимен
Поредното добро дело омърсено от злобата на недоброжелатели на базовото училище.
Айде, Павлов е свикнал с помията и не се трогва лесно, но защо трябва да намесват децата му.
Поне се уточни, за кой син става дума, защото той има двама сина. То бива злоба, ама чак пък толкова.
Нещо за жена му и за починалата му майка няма ли да напишеш?!
еее
Жена му вие я украсете. За малкия син,за малкия говорим.