ДСБ и „Единство“ се готвим за предсрочните парламентарни избори, които предстоят. Ние от доста време излъчихме водачите си в политическите листи, така че сме готови за кампанията. Това каза за ШУМ.БГ Екатерина Михайлова, водачът на шуменската листа на ДСБ за предстоящите парламентарни избори.
Според нея причините за оставката на кабинета са, че „управлението на Бойко Борисов е отказало да разпознава проблемите на хората, което ги е извадило и  на улицата“.

Според нея оставката на премиера е дезертиране от властта, в момент, когато трябва да се покаже характер, и определи хода като грешна политика. „Това, което ние ще правим е да покажем какво е дясна политика , правили сме го в трудни моменти на реформи и винаги сме отстоявали ценностите й“, каза Михайлова.

Тя коментира и позицията на ДСБ за програмно правителство: „Позицията ни за програмно правителство бе, че България има нужда от него с участието и съгласието на всички политически сили. Да се излъчат експерти, които да подкрепим в период от време, за да се решат проблемите  на гражданите. Такова съгласие няма и в такъв случай изходът са предсрочните избори, в които българският гражданин трябва да е арбитъра“, каза Михайлова.

„На шуменци искам да им кажа да гледат напред. Управлението зависи от тях и е в техните ръце, те са тези,  които ще зададат развитието на България, а от тук нататък и всички дясно мислещи хора да се оглеждат в политиците, които са за правова държава, отстояват позиции, не се плашат от трудни ситуации и могат да решават кризи. България има нужда от десни хора начело и тези,  които се занимават с политика, трябва да знаят на първо място, че трябва да се съобразяват с хората, техните искания иначе гневът се изсипва дори и на такива харизматични и самовлюбени хора“, заяви още водачът на листа.

ШУМ.БГ