Административният съд в Шумен е образувал дело срещу изменението на Наредбата за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Шумен в частта, касаеща заплащането на такса за предучилищната подготовка на 5 и 6-годишните в детските градини.
Делото е заведено от Ангел Трайков и ще бъде гледато на 1 април, от 10.30 часа в Шуменския административен съд. Жалбоподателят оспорва решението на Общинския съвет в Шумен от 28 юни 2012, с което родителите на децата в подготвителните групи дължат месечна такса от 15 лева, както и решението, че през периода 1 юни – 15 септември трябва да се заплаща пълен размер на таксата от 45 лева за града и 35 лв за селата според присъствените дни на детето.
Припомняме, че казусът стана актуален, след като граждани сезираха Обществения посредник на Шумен за незаконосъобразността на таксите за подготвителните групи в детските градини. В края на октомври Омбудсманът препоръча местния парламент да отмени таксите. След две заседания на Общинския съвет в края на миналата година няма взето решение.
ШУМ.БГ
Коментари
до китайски евтинджоси
Ако взема да ти поправям правописните грешки...ще излезе,че в Делиормана внимаваме по-вече в час по бълг.език.FINGER за теб...отзад.
Анонимен
Сега разбирам защо толкова учителките ни притискат да плащаме таксите. За 6 лева ми звънят в къщи по 2-3 пъти. А ще ми ги върнат ли после?
dp
А ти мислиш ли, че те си ги вземат за тях? Нали и тях ги притискат. Това, че се набутват да ти звънят не ги прави виновни.
до китайския евтинджос
Интелигентния,"ефтинджос" умишлено съм го изписал по този начин,за да е по-разбираемо за такива като теб.И се върни при трудно говорещата на български език твоя учителка,да ти обясни как се пише "по-вече",кога и защо се слагат точки и "...". Пък после пак ми чети правописните грешки.
гъззз
Много закъсня с отговора бе симпатяга.Нямаш стотинки за интернет ли,че чакаш да използваш служебния.Кефищ ме колко си тъппп.Няма да играя с теб.Скато...
до учител
като Вие най-лесно да са затворени градините през лятото.... по- добре вземете напуснете,че да Вие по-лесно и през останалите месеци..... пази Боже от такива учители... заплатаджиии!!! защо после образованието не е на ниво!!!!