С 21 гласа „За“ шуменският общински съвет прие бюджета за 2013-та. Макрорамката му е 52,2 млн.лв – с 4,4 млн.лв по-малка от тази през миналата година.
Планират се постъпления с държавен характер в размер на 29,153 млн.лв и с местен характер 22,105 млн.лв. След обществените обсъждания и дебати по комисии първоначалното предложение на кметската администрация бе променено с 46 хил.лв в посока нагоре.
Най-оспорван бе въпросът за 8-милионния заем от Фонд ФЛАГ, съмнения предизвика и възможността за изпълнение на приходната част на бюджета.
„За“ гласуваха съветниците на БСП, ДПС и Веселин Панайотов от Атака. По-рано със същите 21 гласа бе приет и отчета на Бюджет 2012. От ГЕРБ, както декларираха вчера, не подкрепиха докладната на кмета.
ШУМ.БГ
Коментари
гестапо
И кво стана...социалисти + националисти = национал-социалисти. Да ви е честито!
иво
какво не харесвате на кмета, пие а дъбов командва!
балтията
до горния пост
Забравяш и най-голямата измет-продажните които нямат ценности, а тяхната единствена ценност са парите, такива като златева и другите буклуци, гласували тоя срамен бюджет и откраднали парите за "циганската махала"
ВРЕМЕ Е ДА УДАРИМ БАЛТИЯТА НА ЦЯЛАТА ОБЩИНСКА ПАПЛАЧ-В НЕДЕЛЯ ПРЕД ОБЩИНАТА, ВСИЧКИ КОИТО СА ЗАПАЗИЛИ ДОСТОЙНСТВОТО В СЕБЕ СИ!
шуменка
Стига сте изливали омразата си срещу проф.Добрев,защото той и групата на ГЕРБ питат и искат отговор от кмета и общинска администрация за дела,които ние - гражданите на Шумен/редовни данъкоплатци/ искаме да знаеме.Какво правят пенсионери в общината,а само говорите за програми за младите хора.Срам за града ни.Благодаря на проф.Добрев,че ви зададе много компетентно въпроси,на които просто не можахте да дадете отговор.
иво
ехо кого да върнем аааААААА???
заемчета
Заемите стана 23 милиона!Как ще се връщат ума ми не го побира. Другото е т.шак работа, но заем от 23 милиона и още 20 милиона лихви как се връщат?
:)
Иска ми се да можеше да замахна с една вълшебна пръчка, но не става и затова предлагам ние да се изградим като една цяла основа и да махнем този кмет от поста му, стига сме позволявали да ни мачка и да се подиграва с нас. Проф. Добрев хубаво му зададе въпрос , но не чухме отговор. Да се подкрепим в неделя и да се съберем пред общината, а защо пък не пред къщата на кмета.
!
Къде живее кмета?
Само ще припомня
Дълговете, които ни оставя Костов до днешна дата. Посочвам само главницата. 15 милиона от топлофикация, 12 милиона от Облигационния заем, 8 милиона от новия зааем, неразплатени фактури на фирмите 5 милиона. До тук 40 милиона без лихвите. Ако ви харесва, обичайте си Костов и глутницата.
Щом искате да плащате тези заеми, заповядайте.