Днес общината стартира кампания за плащане на местните данъци за 2013-та. Над 150 души бяха окупирали вратите на кметството в 8,30 часа, за да платят отрано. Те бяха изпреварени от зам.-кмета по финанси Александър Генчев, който пръв изпразни портфейла. По традиция общината възнагради най-съвестните, като с помощта на момичета от Ученическия парламент раздаде мартеници на всички.
„Тази година планът е завишен, така че призоваваме всички да си платят както текущите, така и старите задължения. Очакваме от данъци близо 7 млн.лв и около 5 милиона от такса Битови отпадъци, каза началникът на отдел „Местни данъци и такси“ Дияна Стефанова. Тя напомни, че са разкрити, освен трите каси в сградата на общината, така и в кварталите „Боян Българанов” и „Дивдядово”.
При заплащане на пълния размер на данък върху превозните средства, данък сгради и такса „Битови отпадъци” в периода от 1 март до 30 април гражданите ползват 5% отстъпка.
Тази година данък сгради и такса Битови отпадъци е в миналогодишния размер. Завишени са налозите върху превозните средства и данъците за придобиване на имущество.
ШУМ.БГ
Коментари
браво пенсионери!
Браво на пенсионерите, плащайте та да напълните общинската хазна, че да може общината да ни плати проектирането.Е вече нямате оправдания че нямате парички общинари.
електра
Бараво бе кмета разтрогнал договора за топлофикация.
електра
Уволняват поголовно останалите служители на ТЕЦ Шумен. И искат сами да си подават молби за да не бъдат съкратени.
Анонимен
Не разбирам идеята още първия ден дружно да се плаща данъка...все пак има два месеца за отстъпката ...
Анонимен
Много изпращял народ има в този Шумен и като гледам снимката май пенсиите не са ниски и могат спокойно на присъстващите да бъдат дружно намалени.
Гражданин
Благодарните граждани бързат да плащат!!!
Благодарността е голяма за големите дупки в асфалта, за големите камари сняг при почистването,
и за бъдещите големи кражби от хазната.
Плащайте умници,
бързо,
че да не останат гладни политици.
До електра
Тук не трябват ли да се намсят синдикатите ? Как може да ги карат сами да си подават молбите ? Не стига че комуснитите фалираха този ТЕЦ, ами сега и ще лишат останалите работници от полагаемите им се обезщетения ! Целият борд е на партиен принцип избран !
Иво
Това е някакво безумие да бързаш да платиш данъци и то да чакаш на опашка от първия ден.
гражданин-гербист
Браво на всички патриоти, които от рано са се наредили на опашка и искат час по-скоро да платят данъците си. Нека всеки да даде своя дял в финансирането на държавата ни, да знае че и от него зависи да има пари за държавата ни. Нека да работим и да развиваме нашата татковина.