Европейската новинарска телевизия Евронюз съобщи, че пуска свой канал в Ю Тюб, Евронюз нолидж, посветен на научното познание, и допълни, че вече работи по други проекти за телевизии върху платформата за видео споделяне.

Евронюз нолидж е един от 13-те оригинални канала, притежавани от Ю Тюб, и пуснати през есента на миналата година във Франция върху платформата за видео споделяне. Без да бъдат постоянно излъчващи канали като телевизията, тези тематични пространства предлагат по-скоро кратко и специално създадено за тях съдържание.

Каналът Евронюз нолидж, който ще излъчва на английски, ще предоставя информация за Космоса и науката наред с тематични седмични срещи. "Този канал се пуска днес...Искаме този опит да ни позволи да развием и други канали в Ю Тюб, защото смятаме, че Ю Тюб е особено допълваща платформа за потребителите на Евронюз в сравнение с други платформи", заяви Майкъл Петерс, председател на Управителния съвет на телевизията.

"Вече работим по други проекти в други области, които са допълващи", каза още той. "Това може да е информация, предназначена за младите, може да е свързана с Европа, може да е свързана с музиката", уточни Петерс. /АФП