По покана на кмета на Община Шумен Красимир Костов на 23 април на първо посещение в Шумен ще бъде Н.Пр. г-н Андраш Клейн – Извънреден и пълномощен посланик на Унгария в България, съобщавата от общината.
В програмата на госта са включени посещение на къщата-музей „Лайош Кошут“, на Шуменския университет и среща с ръководството му, както и разглеждане на новия Индустриален парк. Заедно с Н.Пр. Андраш Клейн, ще присъстват д-р Миклош Пек – пълномощен министър и зам.-ръководител на мисията и д-р Тошо Дончев – директор на Унгарския културен институт.
Андраш Клейн е роден в Париж на 12 .09. 1969 г. Завършил е Хуманитарен факултет на Научен университет „Лоранд Йотвьош”. Работил е като преподавател, заместник-ръководител на Пресслужбата в Министерски съвет, бил е ръководител на секретариата на заместник-държавния секретар с ресор „Балкани“, завеждал е секретариата на Комисията по външна политика при унгарското Държавно събрание. Преди да бъде назначен за посланик на Унгария в България на 21 септември 2012 г., е бил заместник-началник на кабинета на външния министър. Женен, с две деца, владее френски, испански, английски, български.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Костов може да го разведе из избата си да му покаже запасите от спирт.
спиндерман
Добре ве, как не ви е срам да водите дипломати на поляна и да я наричате индустриален парк????
ABTO
по добре веселин златев да си покаже джипа с 99-те екстри,м.александров бензиностанциите и фалш заменките ,а любо христов че е собственик на половината кб.б.балгаранов.
* Коментар транслитериран от системата
3 8макиавели
Ех този индустриален парк годостта на Шумен които доиде на гости все там в нивята го водят! Само и тои да не стане като култовата атракция на Шуменци до х-л Мадара,започната и отавена така недовършена вече около 20г.
Atina
Той- унгарският посланник джипове и бензиностанции е виждал в целия ЕС и никак не би се впечатлил от тях, ама такива Костови ливади надали!
Дай боже европейски жизнен стандарт всекиму, ама с голи думи и обещания и нищо насреща просто не става и не само хората на запад го разбраха ами вече и българите се светнаха!
Коце
Тя тая атрация до хотела е на повече от 30 годи, ама си прав макиавели, все се хвалим с индустриалните си нивя...
..
100% му е казал егеш егедре
@спиндерман
когато си избираш място за ивестиция, искаш първо да видиш поляната, за да знаеш как после да лапаш парите
кой е преводача
Кой ще превежда ,крадливия Светльо който преди време открадна от ОББ бая тлъста сума валута.
С откраднатите от ОББ пари напусна града, и сега станал моля ви се на кметя преводач.
Ти и с посланиците вече ли даравера правиш, та взе този крадец да ти превежда , а кмете.