СОУ „Панайот Волов” ще отбележи утре 165 години от началото на образователното дело в Шумен, съобщиха за ШУМ.БГ от учебното заведение, наследник на първото училище в града, основано през далечната 1848 година от известния български възрожденец Сава Доброплодни.
От тогава до сега образователното дело в Шумен винаги е било важно условие за всички. „Водени от духа на възрожденска България, въплатил добродетелите от миналото и гледайки с перспектива към бъдещето, възпитаниците на СОУ „Панайот Волов” се гордеят с честта да са негови възпитаници“, заявяват от училището.
По повод празника ръководството на училището поздравява всички бивши и настоящи възпитаници, учители и служители оставили частица от себе си в това най-старо шуменско училище и ги кани на тържествен концерт в ДКТ „Васил Друмев”, на 19 април, от 17,30 часа.
ШУМ.БГ
Коментари
РР
Синът ми учи в училището. Доволни сме и двамата. Препоръчвам го на всеки,който иска добро образование и спокойствие за децата си. Честит празник на колектива!
!
Честит празник на всички свързани с това училище!!! А да не би в другите прехвалени училища всичко да им е наред..."много специалните" "И.Р.Блъсков", С. Доброплодни", "Й.Екзарх" и т.н...
2123
Честит празник
Бивш възпитаник
Честито и от мен! Споменаването на това училището събужда в мен само хубави спомени ... за страхотни учители - професионалисти, готови винаги да те изслушат и разберат, да те посъветва. Препоръчвам !!!
Loveca_
Училището е добро като цяло, но не трябваше да уволняват опитните учители като И.Крумова или М.Христова ...
е
е,това е политика на добрия мениджър браво
жеч 1965
Честит Празник на целият колектив ! НА ВСИЧКИ, КОИТО ЗЛОБЕЯТ И СЕ ОПИТВАТ ДА РУШАТ ИМИДЖА НА УЧИЛИЩЕТО ЩЕ КАЖА, ЧЕ НЕ СА ПРАВИ ! и ДВАМАТА МИ СИНА ЗАВЪРШИХА ОБАРЗОВАНИЕТО СИ ТАМ. ДОВОЛНА СЪМ ОТ ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ. А ТАКИВА ПЕДАГОЗИ КАТО ПЛ.ЙОТОВ ПО ИСТОРИЯ МОГАТ ДА САМО ДА БЪДАТ ЗА ПРИМЕР! БРАВО НА Г-ЖА РАДУШЕВА И ВСИЧКИ, КОИТО ОРГАНИЗИРАХА ТОВА СТРАХОТНО ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 165 ГОД. ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА УЧИЛИЩЕТО !!!