Заподозрян за атентата на маратона в Бостън беше арестуван рано тази сутрин, но полицията продължава издирването на втори заподозрян в околностите на града, където бяха чути експлозии и престрелки, съобщи вестник "Бостън глоуб".
Заподозреният беше арестуван в Уотъртаун, близо до Бостън, след убийството снощи на полицай в кампуса на Масачузетския технологичен институт (МИТ), намиращ се на десетина километра от Бостън, уточнява изданието.
Специалните части на полицията отцепиха голяма част от Уотъртаун при преследването на втория заподозрян и втори полицай е бил ранен при операцията, допълва вестникът. Двойният бомбен атентат отне живота на трима души и рани близо 180 в понеделник на финала на един от най-известните маратони в страната.
Престрелки и експлозии бяха чути рано тази сутрин по улиците северно от МИТ при преследването на убийците на полицай, който беше застрелян снощи в кампуса на престижния американски университет. За момента властите не са направили изявление, в което да свързват преследването в Уотъртаун с двойния атентат в Бостън. Вчера ФБР публикува снимка на двама мъже, смятани за заподозрени за атентата в Бостън, за който все още никой не е поел отговорност.
АФП
Коментари
Добави коментар