Да се покрие с винилова мрежа недостроената кула на БТК в центъра на Шумен предлагат архитект Валери Колев и екипът на проектантска фирма „Архитим“. По този начин грозната сграда ще се превърне в атракция, която дори може да привлича туристи.
Екипът на фирмата дълго обмислял варианти, докато накрая стигнал до идеята кулата да се превърне в бирен кен. „Смятаме, че могат да се постигнат няколко цели – да покажем, че сме бирената столица на България, да активираме туристическия поток и да допринесем за кандидатурата на Шумен за културна столица на Европа“, каза арх. Колев. Според него чрез превръщането на кулата в 50-метров кен, може да се кандидатства и за „Рекордите на Гинес“. „Ще бъде рекламен феномен, поп арт, пред който хората ще искат да се снимат“, смята архитектът.
Колев вече е разговарял с кмета на Шумен, идеята му срещнала одобрение и сред колегите му от общинския Експертен съвет по ТРСУ. Финансирането, според него, би следвало да се поеме от „Карлсберг България“, но е въпрос и на разговори със собствениците на кулата от БТК. Tрябва помощ и от местните власти.
ШУМ.БГ
Коментари
МЙ
Наскоро там стана пожар предизвикан от живеещи клошари,натъпкали боклуци и палили огън...Пак там беше убито момче от един малоумен идиот...Какво още трябва да се случи,за да се махне този цирей от центъра!? Ами както е тръгнало скоро ще завият и площада пред хотел "Мадара",щото е пропаднал с огромни дупки.
пиянков
Забранено е да се рекламира алкохол и цигари.
за идиоти ни взеха
Я, сега, арх. Колев да каже колко пари взе за коорпоративна реклама на частната фирма!!!"Единствено възможно" или май само Карлсберг ти дадоха достатъчно
подигравка
"Бирена столица"- то в тоя град хората пари за лимонада нямат, камо ли за бира!!!
Ей, оправиха са някой хора взеха парите за реклама пък ние да гледамеее
БА
Колега това платена или безплатна реклама ли е?
Анонимен
най-тъпия коментар, който прочетох тук е първия, на някакво си острие
Анонимен
Ужасно глупава идея! Думи нямам просто! Някой си прави гаргара с шуменци - за идиоти ли ни мислят?
9
големи коментари,а това е само идея,пари общината може събере и от незаконните гаражи,от днес в София с това се занимават,в Шумен повече от 80% са незаконни и поставени върху пътната настилка
име
нагледахме се на чудестата на този "велик" архитект