Областна администрация-Шумен получи бюлетините за предстоящите парламентарни избори на 12 май/неделя/. 212 000 са общо те за област Шумен. Рано тази сутрин 103 500 бюлетини за община Шумен бяха предоставени на представители на общинска администрация, а останалите общини ще получат бюлетините си по график на 10 май/петък/. Тогава ще бъдат раздадени и останалите необходими материали, както и избирателните списъци за работа в изборния ден, които се очаква да бъдат получени утре в Областна администрация.
На общините вече е предоставена необходимата копирна техника, която те от своя страна ще предадат за работа на секционните избирателни комисии.
Общият брой на избирателите в област Шумен, които имат право на вот на парламентарните избори, е 192 460 души към 20.03.2013 г.
ШУМ.БГ