Собственик на хранителен магазин на ул. „Стара планина“ раздал незаконно заеми на десетки шуменци. Като гаранция вземал дебитните карти на хората, но после отказвал да им ги върне. Мъжът е хванат вчера, след сигнал на потърпевш, съобщиха от пресцентъра на полицията.
42-годишният Огнян А. давал кредитите при огромна лихва. Например за заем от 300 лв, начислявал месечна лихва от 60 лв. Всеки месец теглел само лихвата от банковите карти, а главницата оставала да виси. Длъжниците не можели да се издължат, тъй като не им давал картите. От някои прибрал суми, неколкократно надвишаващи размера на заема.
При претърсването на обекта вчера криминалистите намерили много документи, списъци с „ужилени“ и карти. Разпитани били над десет души, които са само част от взелите заеми.
Образувано е досъдебно производство за лихварство.
ШУМ.БГ
Коментари
smeh0
хаахаххаха еи ти простите цигани ще ме уморят някои ден .... даи си ти картата и то на циганин ... хаха и после чакаи всичко да се развие нормално .... хората са за еб*не че са прости и наивни ... да не говорим че 90% от мангалите изобщо не знаят де се намират и са толкова неграмотни че няма на каде
* Коментар транслитериран от системата
1 41Анонимен
И Марински предлага заем срещу банкови карти ама полицията явно му опъва чадър.
Ели
Защо говориш така за Свилката,нищо подобно няма!?
Той си има разрешително за такава дейност.
SS
Мангалите само това заслужават, да ги бръсне някой яко. Ама проблема е, че те бръснат държавата по-лошо. Мръсни, неграмотни, миришат, що за хора са това, не уважават себе си, а пък искат обществото да ги уважава.
gagauz
какво разрешително бе? кои муго е дал? тои има а аз не.това са тарикати мангали,които тормозят бедня народ.
* Коментар транслитериран от системата
1 18ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
обира ли бе
* Коментар транслитериран от системата
1 1!
Ами и ВИП КРЕДИТ така работят,полицията не ги закача
mik125
те тия мангали чопара и горския много са мрасни братята бият хората скачат на всеки тормозят цялата махала ;витоша; минимун по 7 годинки трябва да им се даде.и ас сам потарпевш
* Коментар транслитериран от системата
0 5