Прокуратурата ще предяви обвиненията на бившия министър на вътрешните работи Цветан Цветанов в тридневен срок.
Това каза пред журналисти говорителят на Софийската градска прокуратура Румяна Арнаудова.
Ако днес той бъде успешно призован, по телефон или с призовка, трябва от днес до датата на предявяване на обвинениетода има три дни, обясни Арнаудова.
Очаква се Цветанов да бъде призован днес, след като по-рано през деня се отказа от депутатския си имунитет.
Румяна Арнаудова посочи, че по досъдебното производство работят повече от двама прокурори, но не назова точния им брой.
Цветанов ще бъде обвинен в бездействие, което е дало възможност на подчинените му да извършат незаконни подслушвания, каза през миналата седмица главният прокурор Сотир Цацаров.
Той напомни, че са липсвали правила за работата на мобилните екипи за подслушвания, което е предпоставка за незаконно подслушване от дирекцията на МВР СДОТО.
БТА
Коментари
Ботев
ЦЕЦО ДА НЕ ЗАБРАВИШ ДА ВЗЕМЕШ И БОЙКО В КАУША ТОЙ ТЕ ОБИЧА МНОГО
Анонимен
Всеки прави каквото си иска. Това е също вид правило. Не е ли така?
666
Цецко дрехите ти са готови,само вазелинчето да не забравиш.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Цецо Цецов
Цецоооо ще смучиш черните микрофони на братята манговци в затвора