Председателят на ГЕРБ и бивш министър-председател Бойко Борисов е завел дела срещу депутатите от "Атака" Волен Сидеров, Венцислав Лаков за клевета.
"Даже не знам срещу още кого. Те са богати хора, ще взема доста пари от тях - по 50 хил. лв. искам. И като ги взема, ще ги сложа в чували и ще ги нося до някой детски или старчески дом, не съм решил още", разказа Борисов пред журналисти в кулоарите на Народното събрание.
"Знам със сигурност, че са богати. Подписал съм пълномощни на адвокат Марковски, обърнете се към него, за да не объркам някой юридически термин", добави Борисов.
В отговор на въпроси той коментира различни твърдения и публикации по свой адрес. "Никога не съм използвал военната авиация, а военно-транспортните хеликоптери, които са много и ненужни. Пригодени са единствено и само за транспорт, нямат абсолютно никакво друго оборудване, а трябва да имат съответните "нальотни часове". Това означава, че или ще летят напразно във въздуха или ще се ползват от правителството, или от президента, или от председателя на НС, което е само от полза за летците, за да си направят минимума летателни часове", каза Борисов.
"Абсолютно всички полети са били по работа. Най-голямата гаранция за това сте вие. При всеки наш полет, вие снимахте хеликоптера или самолета. Откривахме по 3-4 обекта на ден, с по 4-5 министри в различни части на страната...", припомни той.
Бившият премиер не е поканен на откриването на "Дунав мост 2" на 15 юни и по този повод каза: "В петък са се нагласили да ходят хора, които нямат нищо общо с моста, да го откриват. Аз съм летял поне 10-15 пъти да го проверявам, за да може за 3 години да стане това, което е в момента. А иначе, първите копки са правени през 2000 година".
Той е убеден, че "българската прокуратура не търси нито равновесие, нито реванш към когото и да било".
"Има естествени процеси, които текат, повдигат се обвинения, падат имунитети, водят се разследвания, доказва се истината или неистината и се върви напред. Аз съм убеден, че в следващите месеци ще остане време и едно по едно ще се разследва, защото това, което ми обясни шефката на финансовия надзор за проекта "Белене" е чудовищен грабеж", каза Бойко Борисов.
И още: "Пари за АЕЦ "Белене" никога не е имало. БСП цял месец говореха, че след като направят правителство, веднага ще строят "Белене" и са лъгали целия електорат. Сега ги чувам, че се занимават с всички друго, но не и с това, което са обещали.
Само референдумът за атомната централа струваше на данъкоплатеца 13 милиона лева. Казвах ви, че Станишев няма да подпише проекта "Белене", лъжеха, за да си вдигат имиджа.
Проектът е от 2006 г. и ние никога не сме казвали, че има пари. Напротив - аз казвах: няма пари в държавата, най-голямата финансова криза е, това, което казва Станишев, е лъжа, те обаче повтаряха всеки ден, че ще го правят и прекрасно знаеха, че нямат пари".
"Фокус",БТА,БГНЕС
Коментари
Анонимен
НЕ ТИ ЛИ СТИГАТ ТРИ МИЛИАРДА????????
Анонимен
Колко пари, под формата на данъци влязоха в държавата от акция "Хеликоптер" на цвъки???? или само хвърчахте да видите какво може да си присвоите???
Анонимен
боико борисов се хванал за свободата. обаче тя му била шута и го пратила в затвора. за затвор е боико. за затвор. и цецо и тои е за затвор
* Коментар транслитериран от системата
1 3Анонимен
и дъбов и костов и иван са за затвора
.....
Вие сте пълни идиоти.....
мангал
Сетил се той за децата и старците чак сега.
Аз
Тука един и същ льольо си пише коментари и си ги лайк-ва :)))
жжжжж
Не Един и същ. Двама трима сме. Братовчеди сме. Даже и жените ни са тука. Цялата рода сме.