Взетото решение да напуснем Народното събрание е единственото правилно. Това казаха днес на пресконференция шуменските депутати от ПП ГЕРБ Донка Иванова и Любомир Христов.
Според тях, първият месец от работата на парламента е била абсолютно безполезна. Те изразиха съжаление, че въпреки желанието им да работят и да са полезни за избирателите си това не се е случило. Като мотиви изтъкнаха, че още в самото начало парламентарната група е била натикана в ъгъла и през целия месец се е работило в неприятни и невъзможни условия, липса на възможност за конкретно участие, въпреки потенциала, с който разполагат като опозиция. Те потвърдиха още веднъж, че ГЕРБ ще влизат в пленарна зала само на заседания по изборния кодекс.
Депутатите се спряха подробно за хода на събитията, за промените в Закона на ДАНС, на специалните разузнавателни средства, за избора на Делян Пеевски, за липсата на комисии и т.н. Те се възмутиха от днешните изказвания в пленарната зала на Станишев и Местан като ги определиха като “сърцераздирателни и с думи без съдържание”. “Говориха за грешките си, извиняваха се, но никой нямаше доблестта да каже чие е предложението Делян Пеевски да оглави ДАНС”, коментира Христов. Той допълни, че и новите назначения в БЕХ са несполучливи и определи това правителство като “правителство, зависимо от олигарси”.
Областният координатор на партията проф. Добрин Добрев изрази възмущението си за опитите на управляващата тройна коалиция да предаде образ на ГЕРБ, характерен за самите тях. “Някои имат интерес да омаскарят всички, а точно те са най-оцапаните и се държат най-нагло, но хората и нашите съграждани никога не биха позволили да им се подменят демократичните ценности”, каза проф. Добрев.
Той заостри вниманието на медиите да следят развитието на кадрите на шуменските управляващи, "защото ни чакат невероятни изненади". Добрев не уточни какви, но каза само, че очакват с любопитство назначенията на зам.-министрите в кабинета на Орешарски.
По повод решението на БСП и ДПС да инициират мерки за прозрачност на движението на капитали към офшорни зони и за изясняване кои български граждани притежават такива компании проф. Добрев каза, че приветства разсекретяването на офшорните сметки на българските граждани. “Ако те бъдат разсекретени е интересно какво ще се случи в Шумен”, добави той.
ШУМ.БГ
Коментари
ДИДО
Тия там имат пари в различни банки боли ги оная работа за НАРОДА!!! Каквото и да казват няма да променят нищо ...
гербист
Въпреки че винаги съм бил гербист и съм подкрепял партията, този път не съм съгласен. Аз съм гласувал за ГЕРБ и очаквам те да си вършат работата в парламента. Ако те не ходят на работа, значи просто няма да свършат никаква работа и ще предадат гласа ми.
Анонимен
правилно решение да изметем и комунистите от властта
@@@
Ти да не мислиш,че тия мислят за тебе или мене,те мислят само как да се докопат до кокала.Всички са корумпирани.Те преди време и доган не можаха да накарат да ходи на работа но си получаваше народните пари та сега и тия да храним по същият сценарий.Аз ако не отида на работа ще ме уволнят нали?
MEXMET
този л.христов е доносник на д.с.и половината ни квартал б.балгаранов е негова собственост.проф.д.добрев продаде толкова дипломи,че има много мани,а донка и тя има що порачки даде от делегирания бюджет на свои хора,чеееееееееее....ситя на гладния не виярва,и богатия на бедния сащо!
* Коментар транслитериран от системата
7 29Амет
до Мехмет
ти да не мислиш .че в дпс не са доносници на ДС
първото условие,да заемеш някаква отговорна позиция в дпс, е да си бил или да си агент на ДС
Гербев
Хубаво сте решили да напуснете Парламента,сега ако напуснете и България с окраденото ще сме ви много благодарни.Ще бъде наистина единственото правилно решение.
Гербев
Нещо не ми отпечатвате коментара,сигурно защото не е в защита на любимата ви ОПГ,да сте живи и здрави,за другите избори печатницата в Костинброд няма да работи...
До анонимен
Ами тия на снимката -няма ли да ги изметем.Те идват от партията майка-БКП,преминаха през СДС,бяха "независими",асега са от ГЕРБ.От тях трябва да започне голямата метла.каква наглост.Неееее,това няма да им се размине.Те ще си платят за тези подигравки с народа.