Арести белязаха протеста, който се проведе в столицата снощи. Полицията е задържала 28 души, а над 200 души са били отклонени, за да не се допусне нарушаване на обществения ред.

Във всички случаи, когато гражданите са сигнализирали, полицейските екипи "антиконфликт", които са сред тях, са реагирали светкавично, съобщиха от пресцентъра на МВР.

След опит за нарушаване на обществения ред, в района на НДК е възникнало напрежение. Протестиращите са подали сигнал за това, че сред тях има провокатори. В резултат на бързата реакция на полицейските екипи "антиконфликт" в Четвърто РУП са отведени 22-ма. Двама от тях – установени като инициатори на напрежението, са предадени на прокуратурата по компетентност. Други шестима са отведени в столичните Първо и Пето РУП. Част от тях били без документи за самоличност, в друга – са открити забранени предмети. Над 200 са били отклонени от протестното шествие, за да не се допусне нарушаване на обществения ред.

От полицията изразиха благодарност към гражданите, които са съдействали за локализирането на групи, опитвали се да предизвикват провокации сред протестиращи. МВР призовава хората да се разграничават от всякакви прояви на насилие, опити за провокации и нарушаване на обществения ред. /БГНЕС