Десетки излязоха на протест-"на кафе" пред Министерски съвет, за да викат под прозорците на премиера "Оставка" и "Мафия", предаде репортер на БГНЕС.
В поредната протестна сутрин с кафе пред сградата на управляващите, хората са убедени, че протестът трябва да продължи, докато кабинетът не подаде оставка. Част от излезлите рано тази сутрин обаче настояват за повече прозрачност и почтеност в управлението на страната, независимо кой е на власт.
Някои от протестиращите дори донесоха закуски на останалите, които в този ранен час също са успели да дойдат пред сградата на Министерски съвет. Освен с кафе и трибагреник в ръка, хората протестираха с бисквити, кексчета.
"Добре ли спахте, господа народни представители", "Бой последен е този, дружно да вървим" и "Етиката на управляващата мафия се побира в кобура на Сидеров" – са част от лозунгите, които издигнаха тази сутрин гражданите.
Движението на площад "Независимост" е блокирано. Протестиращите са се организирали, чрез социалните мрежи, съобщава бТВ. Идеята е да пият кафе за здравето на министрите, а след това протестът да се насочи към сградата на Съдебната палата, където да поздравят с "добро утро" главния прокурор на Сотир Цацаров.
Коментари
До Президента
Поклон вам, мили протетиращи сънародници, които изпълвате вече 18 дни улиците със светлина и с младежко лъчезарие ! Прекланяме се пред вашата воля за политически морал и достоен живот, пред вашата култура, решителност, единство и стоицизъм - и в жега, и в дъжд и вятър ! Благодарим ви, че пълните сърцата на всички ни с надежда и гордост ! Вие сте възраждащия се Дух на майка България ! Ако през 90-те години изживявахме „пиянството на един народ”, сега чрез вас преживяваме възраждането на този народ ! Господ да ви благослови ! Възмездествието е неизбежно ! Бог забавя, но не забравя !
Г-н Президент, Вие сте на ход ! Подайте ръка на своя народ !
"България цяла сега вази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ви съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"