Маскиран мъж нахлу тази сутрин в гаражния маркет на ул. „Васил Петлешков“ до Пожарната и преби собственичката с метален прът. След това избяга с оборота – между 20 и 30 лева. Районът веднага бе отцепен от полиция, а криминалисти извършиха оглед, видя репортер на ШУМ.БГ.
Станка Желева / на 56 г./ отворила магазина в 6,00 часа сутринта. Двайсетина минути по-късно при нея нахълтал млад мъж с маска на главата и метален прът в ръка. Казал „Давай парите“. Жената помислила, че някое от момчетата от махалата иска да я сплаши и отвърнала „Не се шегувай, бе момче“. Тогава нападателят вдигнал желязото и нанесъл няколко удара в главата й, рукнала кръв. Взел дребните банкноти от чекмеджето-каса и хукнал по улица „Прилеп“. В този момент към магазина се приближила клиентка, която видяла маскирания да бяга и се обадила на 112.
Желева е откарана в МБАЛ-Шумен, където станало ясно, че няма сериозни травми.
Нейни близки разказаха, че ударите са били силни, защото главата й била много подута. Хора от блока коментираха, че нападателят вероятно не е от квартала, тъй като било всеизвестно, че в магазина никога не се държат много пари, особено сутрин.
На метри от магазина полицаите намериха металния прът, изпозлван от нападателя. По някаква причина той залепил около него дърво с тиксо.
ШУМ.БГ
Коментари
Георг Дьорфел
Не се заблуждавайте! Няма да го хванат. За тази работа се иска полиция, а такава институция у нас няма!
345
това не е ли жената на гошо нафтата?прекрасни хора,помагат на целия квартал.как може.
* Коментар транслитериран от системата
0 10Ча Чи Су
Ужасна новина. Дано го хванат
SHASHARMI
Сбарат ли го да му порват халката да е готов за кафеза! На тая немотия обаче подобни неща ще се случват, защото и безизходицата е ужасна. Перспектива няма никаква. В тоя град нищо не заработва, а само се съкращава!!! кофти държава!
f
хахахахахахахах
* Коментар транслитериран от системата
5 0do Ani
заради мизерията и гадния начин на живот ...
* Коментар транслитериран от системата
0 7Хари Потър
Да си понесе последствията виновника
Яна
Вече никъде не е безопасно
БриБо
Познавам я Станка! всеки ден минавам покрай магазина й!
радвайте се на безработицата,на безпаричието, на Общината, на Управлението/олигОфренско/ изобщо радвайте се! дано се избием помежду си не за 20-30лв, ами за 30 стотинки и да се затрием най-после от тва лице на земята, че срам ме хваща!