Близо 5000 шуменци са взели участие във всички дейности по проекта “Шумен – живият град”. Това обяви на заключителната за проекта пресконференция Максим Бехар, управител на “М3” ООД.
“Сбъдна се една от мечтите ми – да направя нещо за Шумен и то да остане за шуменци”, обобщи известният пиар специалист. Бехар допълни, че събитията, които се осъществиха през 8-те месеца на проекта, ще представят града ни в една по-добра светлина в надпреварата ни за Европейска столица на културата. “Смея да кажа, че на 99% сме изпълнили всички планирани дейности, а именно промотиране и организиране на иновативни културни събития”, заяви още Бехар.
Проектът „Шумен – живият град“ на стойност 491 хил. лв. се финансира от Европейския фонд за регионално развитие и от държавния бюджет на Република България.
Днес бе представена и още една инициатива по проекта, озаглавена “Това е моят род” - софтуер, който ще предостави на потребителя лесен запис и визуализация на родословното му дърво. Програмата е инсталирана на 10 компютъра в РБ “Ст. Чилингиров”. В софтуера „Това е моят род“ можете да добавите имената на роднините си, техни снимки и факти от живота им и да ги представите под формата на родословно дърво.
Благодарности към фирмата-изпълнител изказа и зам.-кметът по култура Живка Тонева, която обобщи трите цели на “Шумен – живият град” - промотиране на иновативни културни събития, реализацията им и закупуването на подвижна сцена, която ще остане в Шумен.
“Финалът на проекта не означава край на всички дейности, които радваха шуменци през тези месеци, идеята ни е да постигнем устойчивост на започнатото, като сме предвидили подобни прояви и през следващата година – ще продължат и 12-часовите концерти, и уличните спектакли, фотодесантът и др”, каза още зам.-кметът Тонева.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Много готини бяха всички събития.Вие кито пишете не сте посетили и едно от тях.
Гаргамел
Колко пари прибра Общината? Вместо за глупости, може да се мисли за много по-сериозни неща и да се помогне на нуждаещи се хора. А те не са никак малко.
Куку-руко
Комунист до комуниста и сътворили едни върховни глупости! Срам за Шумен! Отидете и вижте какво правят във Велико Търново, Варна, Несебър, Благоевград. Шумен само им диша праха.
ВЕСКА ЛАМБОВА
Пиша ви по повод публикацията ви във връзка с честването на 135- годишнината от освобождението на Шумен от турско робство на 18 юли. Иконата на Светите братя Кирил и Методий не е подарена в същия ден, а по-късно, след няколко месеца. Със специално писмо ген. Белокопитов я изпраща на църквата. Справка: В Регионална библиотека -Шумен има книга на доц. Велко Тонев от Варна"От Сан Стефано до Берлин", там е публикувано писмото. Прочетете и оправете грешката!!!Така беше и с въпроса за първото честване в Шумен на празника на Кирил и Методий. Доротея Георгиева още през 1996 година беше публикувала писмото в превод, но нали няма кой да чете такива книги, никой не е забелязал публикацията, та после пак се намесвахме ние гражданите, за да ви отворим очите и да си припишете "откритието" на себе си.... Приятна работа!!!
shumko
Тези дейности по проекта са вече правени в Шумен още през 2003 г., и в тях няма нищо иновативно. Най-малко тези свързани с мероприятията за етносите. Софтуерът пък за родословното дърво всеки може да го види и ползва от интернет. Пак половин милион дадени на вятъра...
Zoa
То добре, че някой разбра нещо от тоя проект, изцвъкаха 5 бутафории накрая, прибраха си едни 500 000лв за талашитени букви и айдееее... пито-платено! Керванът си върви, кучетата си лаят.... на печелившите, честито...
А можеше толкова смислени неща да се направят за КУЛТУРАТА на града... нищо в някое друго прераждане...