Социални работници от 5-те дирекции на „Социално подпомагане“ в областта, определени от директорите им, ще раздадат над 8000 ваучери за декодиращи устройства на хора, които са получавали целева помощ за отопление през отоплителния сезон на 2012/2013 г. Това каза днес за ШУМ.БГ Мартина Драгнева, изпълняващ длъжността директор на РДСП.

Шуменска област е една от 4-те райони в страната, която е включена в първия етап за доставката на декодери. Очаква се раздаването на ваучери да започне от 1 август.

Раздаването ще става в пощенските клонове, а срещу получените ваучери имащите право ще получат декодерите си от магазини „Зора“, спечелили обществената поръчка за нашия Североизточен район.

В Шумен ваучери ще получат 1829 души, в Каолиново – 1258, Върбица – 928, Никола Козлево – 902, Венец – 837, Нови пазар – 686, Хитрино – 635, Велики Преслав и Каспичан съответно 451 и 459 социално слаби.

Днес МТИТС обяви, че Европейската комисия одобрява предложената мярка за осигуряване на декодери за социално слаби българи във връзка с прехода от аналогова към цифрова ефирна телевизия.

ШУМ.БГ