До дни ще бъдат съкратени 10% от служителите в Областна администрация Шумен. Оптимизацията е наредена от премиера Орешарски на среща с губернаторите, стана ясно днес на първата пресконференция на областния управител Венцислав Венков.
На негово подчинение в момента са 32-ма чиновници, което означава, че ще си отидат трима. „Все още не мога да се ангажирам с имена, нито от кои дирекции ще са“, каза Венков. Той добави още, че засега остава с един заместник. Втори ще има, когато Движението за права и свободи предложи човек. В квотата на ДПС било и секретарското място, за което също няма предложение.
Областният управител заяви, че няма да има чистка на директори на държавни структури. „Първо, такава поголовна смяна, като преди 4 години, няма да има. В голямата си част директорите ще останат“, каза Венцислав Венков и обясни, че по темата е водил разговор с депутата Димитър Дъбов.
Друг въпрос, за решаването на който ще се търсят народните представители, е инициирането на законова промяна, която да даде възможност на областните администрации да продават държавни имоти на стойност над 10 хил.лв.
„Шуменската областна управа стопанисва 22 имота, някои от които са много големи. Целта е те да бъдат продадени или дадени за стопанисване на общините. Проблемът е, че до преди 4 години областните управители имаха право по Закона за държавната собственост да продават тези имоти, които имат данъчна оценка до 500 хил.лв. С идването на предното правителство тази граница изведнъж беше намалена до 10 хил.лв. Давате си сметка, че за 10 хил.лв не може да бъде продаден и един гараж, което върза ръцете на областните управи да продават тези имоти“, каза Венков.
Според него законът трябва да се промени така, че да разреши областните управители да могат да продават имоти на стойност поне 250-300 хил.лв. Губернаторът даде за пример бившето Климатично училище на Шуменското плато и сградата на Държавна агенция за метрологичен и технически надзор в кв. „Дивдядово“.
ШУМ.БГ
Коментари
дo B.BEHKOB
Г-н областен управител ,какво става с проверката на кабиук,поискана от кнсб.Там има един паразит-атакис,назна4ен в борда на директорите от квотата на герб-шумен,казва се ст.в/Ф/есков коня.заплатата му е 2000 лв.и не може да разли4ава катар от кон.
душ
Чиновници, службогонци бол, но ВОДА няма !
Куку-руко
И какво правим сега? Нагласяме някой много наш (силно червен) другар да ни изпълнява заръките!
Алиса
Комунистите спирка нямат! Изцепка след изцепка при тях!
Снежко
И двамата от снимката да ги няма в Областа нито ще се влоши състоянието и нито ще се подобри.Само и само слугинаж, а какъв "честен " водещ беше особено с др. Дъбов и сие.Не беше лошо момче но те пуснаха по пързалката.Честито
Анонимен
Кога ще си ходи пенсионера фатмака Ковачев от пътното.Зер там и далаверки завъртя с хидрострой Варна.
varg
Хубаво си написал ама ти е грешна информацията пич.
Петър Чобанов
През 2000 г. започва да работи в като главен експерт в отдел „Анализи“ на БНБ. Между 2005 и 2009 г. е изпълнителен директор на Агенцията за икономически анализи и прогнози[1]. След това е председател на Комисията по финансов надзор. От 2002 г. преподава в УНСС. На 29 май 2013 г. става министър на финансите в правителството на Пламен Орешарски.
Зинаида Златанова
Магистър е по право от Софийският университет. Известно време е главен експерт в Министерството на околната среда. В периода 2001-2007 г. е директор на дирекция „Координация по въпросите на ЕС и международните финансови институции“ към Министерския съвет. През 2008 г. става ръководител на представителството на Европейската комисия в България.
Димитър Греков
Димитър Греков е роден в град Любимец, Хасковско, женен е и има две дъщери. Получил е висшето се образования в Аграрния университет в Пловдив и работи в него повече от 26 години. Има над 120 научни и научнопопулярни публикации, някои от които в чужбина. Съставител е на 5 учебни помагала.
4-годишният Данаил Папазов е роден в добричкото село Красен,но е живял винаги във Варна. Завършил е корабоводене във Висшето военноморско училище "Никола Й. Вапцаров" във Варна.
Бил е старши пом.-капитан в "Аренкил", Хамбург ,супериндентант на фериботния комплекс Варна-Новоросийск , пом.-капитан към БМФ. Има 10 години плаване. Завършил е още стопанско управление в Нов български университет и има специализации в Лондон и Хамбург. Женен е и има две деца и двама внуци.
Данаил Папазов е член е на УС на Асоциацията на пристанищата на Черно и Азовско море (BASPA). Той е изпълнителен директор на "Пристанище-Варна" от 2001 година, когато е назначен от правителството на НДСВ. През последните няколко години компанията, която той ръководи отчита непрекъснат ръст на печалбите.
Папазов стана и шеф на баскетболния "Черно море Порт" след лична заръка на експремиера Борисов.
След като ГЕРБ пое управлението на страната през 2009г. и след смяната на ръководството на Порт Бургас, Папазов подаде оставка, като посочи за това лични причини. След разговор с тогавашния транспортен министър Александър Цветков, той оттегли оставката си и обяви, че са уточнени всички технически подробности, свързани с работата на пристанището.
През 2011г. името на Данаил Папазов се появи сред потенциалните кандидати на ГЕРБ за кмет на Варна, но след това кандидатурата му беше оттеглена. Решение за това взе ръководството на ГЕРБ и лично Бойко Борисов, след като варненската организация на партията му така и не предпочете във вътрешния избор Кирил Йорданов.
и т.н.
димитър димитров
толкова ли са от герб
ИВАНОВ
„Все още не мога да се ангажирам с имена...."
Г-н Венков,
Няма смисъл да водите разговор с др. Дъбов. Направете анкета и ние от народа ще Ви ангажираме с имена на служители от Областна администрация,които не знаят за какво получават заплата, и са бездушни за проблемите на хората.
Такова на пример е: г-жа АННА МИЛАНОВА. Още повече,че длъжността и е дублирана с подобна и в Общинска администрация. Абсолютно ненужни.
Има си "Агенция по кадастър".