Много жалко, че няма кураж това правителство, лоша е тенденцията, защото това дава разрешението следващото правителство също да не се съгласи. Това каза лидерът на Движение България на гражданите (ДБГ) Меглена Кунева, която посочи, че управляващите са пропуснали моралният акт за подаване на оставка след гаф, предаде репортер на БГНЕС.
Не знам на каква еластичност са готови управляващите и каква концесия са готови да дадат, на всеки който пожелае концесия, за да останат на власт, коментира Кунева. Мнението на Реформаторския блок е ясно: при това ниво на доверие те не могат да свършат работата, която трябва да се свърши и затова е важно България да има управление, което не буди толкова много негативни последици.
Ние бяхме партията, която много твърдо се възпротиви на начина, по който ГЕРБ назначаваше и уволняваше, подчерта Кунева в отговор на въпрос за политическите чистки. Тя припомни за информацията, с която ДБГ излезе за броя на държавните служители, назначение без конкурс – само с търг. ДБГ разкри и какво се случва с Авиоотряд 28 и Бистришките тигри, припомни още Кунева. Нашата позиция продължава да бъде същата – когато искаш да имаш професионална администрация, не я тероризираш през партийни назначения, заяви Кунева. Според нея, България никога няма да усвои достатъчно европейски средства, защото администрацията не е професионална, а не е професионална, защото се назначават близки на партиите хора, каза още Кунева.
Абсолютно необходимо е да има широко обсъждане в парламента за Сирия, смята още Кунева. Всеки политик, институция и гражданин трябва да заяви своята позиция, допълни тя. Позицията на ДБГ е ясна: ако има непосредствена опасност за хората в Сирия днес, трябва да се действа. Очевидно САЩ ще изнесат тежестта от това действие. Ние смятаме, че не могат да бъдат оставени без последици нарушаването на конвенцията за неупотребата на химическо оръжие и убиването на невинни жители. Въпросът е на кой ще повярваш – дали на Русия и на Китай, или на САЩ и партньорите от НАТО и ЕС. Това е изборът, заяви Меглена Кунева, която се надява този избор да е национален.
На 21 септември в НДК Движение България на гражданите ще направят своя отчет. Меглена Кунева ще говори за развитието на ДБГ и за визията за развитие на Реформаторския блок, ще има избор на председател, на Национален съвет и на контролен съвет. За сега за председател е издигната кандидатурата единствено на Меглена Кунева. /БГНЕС
Коментари
%
Тая има ли още някой да я слуша,че се вживява на политик.
!!!
Пръмовааа. Далаверки нямааа. Бедна ще си остане . Край с политкариерата и
Анонимен
много тъжна изглежда горката.На кокал и мирише, ама е гладна.