От шуменската централа на ГЕРБ обвиниха управляващите в безпрецедентна кадрова чистка във всички сфери на държавните структури без никакви професионални критерии.
„Това е кадрови геноцид и партиен реваншизъм“, заяви днес народният представител Любомир Христов. На пресконференцията бяха и депутатът Донка Иванова и областният координатор на партията проф. Добрин Добрев.
„Само в едно шуменско предприятие вече са освободени над 10 човека“, даде пример Добрев, като поясни, че става дума за ВиК.
Христов от своя страна обяви, че служителите на Главна дирекция Борба с организираната престъпност /ГДБОП/ от месеци реално не работят. Причината е, че всички те с промяна в закона са минали към ДАНС и не знаят дали ще останат на работа или ще бъдат съкратени. „С тях бяха проведени изслушвания и изпити, но те се проведоха не в доказалия се институт по психология на МВР, а от частни фирми за подбор на кадри. Какво ще стане с тези служители, които не издържат изпитите сами може да си представите, те ще бъдат освободени от системата на МВР. На 29-ти септември ще им бъде казано дали са издържали изпита или не са. Вие си представете кой ще работи, поставен в такава ситуация“, каза Христов.
Той напомни, че предстои със закриването на сектор СОД 1701 души да бъдат съкратени, и други 600 в 3 търговски дружества на МВР. „Свидетели сме на силно политизиране на обществото и противопоставяне на хората един спрямо друг. 100 дни - много популизъм и много демагогия“, каза той.
Проф. Добрев допълни, че в момента България се управлява от ДПС и това е безспорен факт.
По отношения на новата формация БАСТА, съставена основно от напуснали ГЕРБ, областният лидер заяви: „Никой от нашите активни членове досега не е казал, че напуска ГЕРБ, пък да не говорим, че минава на друго място. Мисля, че идеята, че ще разцепят ГЕРБ е много далече от истината“. До него достигнала информация, че БАСТА в Шумен ще се води от млада жена, която не е членувала в никоя партия.
На пресконференцията Донка Иванова говори подробно за проектозакона за предучилищното и училищното образование.
ШУМ.БГ
Коментари
шмекер
Плюхте върху ГЕРБ, сменихте ги с маниполции,интриги и
и мръсни игрички и сега какво?
Крадете, лъжете народа, сменяте интелигенцията с изветрели и дърти комунисти от соц лагера!
Това ли е начина ви?
Разбира се, че да!
Затвор за вас и нищо друго!
шмекер
ако ГЕРБ беше направил чистка, щеше да е подобие на БСП и ДПС!
Това не се иска от народа!
Народа иска ГЕРБ на власт за винаги в републиката! :)
Монреал
Много бързо забравяте какво ви донесоха комунистите! Слаба ви е паметта явно?! Вероятно в Шумен, а и не само, живеят мазохисти, които обичат да ги мачкат, да ги третират като втора ръка хора. Само, че има и хора, които не са на това мнение. Има хора, които искат бъдеще, искат реализация и искат да живеят като европейци. Единствената партия, която мисли за младите, мисли за европейско развитие и бъдеще за всички граждани, това е ГЕРБ. България избра тази партия за първа политическа сила за пореден път и явно на комунистите това не им отърва. Но начина да се противопоставиш не е да извършваш политически назначения и да изхвърляш на улицата доказани кадри и експерти! Докажи се с действия, с акъл, а не с уволнения. С уволнения няма да станете силни, няма да сте по-големи мъже. Напротив, ставате страхливи.
Заинтересуван
Това комуниста не е като човека. Това е една нереална, утопична форма на шизофрения. Ти го гониш, искаш му оставка, а то ти се хили насреща и уволнява кадърни хора, само и само за да се приберат едни пари.
бг
АЛООООООООО,ШУМ БГ ЗАЩО НЕ ПИШЕТЕ,ЧЕ ВЧЕРА ВАШИЯТ ЛЮБИМ "УПРАВИТЕЛ"НА "НАПОИТЕЛНИ СИСТЕМИ"ШУМЕН Е АБДИКИРАЛ ПО СВОЕ ЖЕЛАНИЕ ОТ ФИРМАТА.Е,ПОНЕ Е ВЗЕЛ 6 ЗАПЛАТИ.ХИТРО МОМЧЕ ИЗЛЕЗЕ.
Ралица
Сега да вземат първо да го разследват Юлиян,той току така няма да си тръгне,познаваме го този селски тарикат
БЪЛГАРИН
АБЕ КЪДЕ Е РАЛИЧКА? КАЗВАЙТЕ , ИНАЧЕ ЩЕ ПЛАЧА....
Анонимен
Падна в канала
милка
Дъбов има апетите към Напоителни и ЮЛИЯН бърза да вземе парите защото знае ,че дните са преброени за калинките като него