На 20-ти септември в ОДМВР-Шумен е получен сигнал, че е източен язовир „Нови пазар – 1”, намиращ се в землището на село Стоян Михайловски, съобщиха с писмо от полицията.
„Извършен е оглед, при който е установено, че в язовира на площ около 400 декара има голямо количество измряла риба, а той е източен”, се казва още в него. При проведените процесуално следствени действия били разпитани свидетели и доброволно е предадена документация, касаеща случая.
„От извършените до момента действия по разследването се установило, че е уловена риба с обща маса около 27 тона, предимно толстолоб и шаран. Работата по образуваното досъдебно производство продължава под наблюдението на Районна прокуратура Нови пазар”, завършва писмото на ОД на МВР-Шумен.
ШУМ.БГ
Коментари
888
Виновниците от Напоителни системи трябва да си понесат отговорноста,нека всички да разберат кой забогатя набързо.
?
За това ли реката смърдеше цяло лято?
Ivan
Що не казвате, че шефа на напоителни е подал оставка няколко дни преди подаването на сигнала и че рибата е изнесена в Румъния? Понамирисват нещата.
nmn
поредните гнусни далавери на ГЕРБ и хората на мутрата Борисов
Dido
ако са почнали огледа там ... и да сйобщя, че в с. габрица, община венец също е пуснато язовира преди 3-4 години... да проверят и там !!!!
* Коментар транслитериран от системата
0 12@
Крадливо племе се оказаха тези гербаджии. Изровиха и продадоха тръбите от поливните полета, развалиха и изгориха помпени станции, скъсаха главния канал сега и язовира опразниха.Опоскаха всичко до което се докоснаха, пък после те били най-честните. Сега всички в затвора-ръководители,счетоводители,охранители и др. След тези вече нищо не остана
3.14
Не може Куртев да не е замесен.Той е по далаверите и в окръга го знаят
До @
Госпожо много добре сте запозната със ситоацията в Напоителни.
Milen
вече не пера мрежи направо точа язовири