Протестиращи срещу правителството на Пламен Орешарски се събраха и тази вечер, за 105-и пореден път, в центъра на София.
Протестът започна традиционно на площад "Независимост", между сградите на Министерския съвет и Президентството.
Агенция "Фокус" съобщи, че протестиращи са дърпали огражданията пред сградата на МС, скандирайки: "Оставка”, но полицаи с жилетки „Антиконфликт полиция” са се намесили.
От сградата площада протестиращите се отправиха към централите на партиите БСП и ДПС, предаде Агенция "Фокус". Протестното шествие се спря за кратко пред централата на БСП като един от протестиращите хвърли макет на конска глава към сградата. След, което шествието се премести пред централата на ДПС, където скандира силно: "Мафия" и "Оставка” и изпя българския химн.
Около сградите на централите на двете партии имаше полицейско присъствие, а протестиращите бяха придружавани от патрулки.
През цялото време участниците в протеста сканидараха: "Оставка", "Мафия" и "Червени боклуци", удряха барабани и развяваха български знамена. Днес те носеха плакати с надписи: "Където има мръсотия, там търси Русия” и "Кой дърпа конците?”.
Впоследствие протестиращите се върнаха към Министерски съвет и сградата на Народното събрание. На кръстовището на бул. "Цар. Освободител” и ул. "Г. С. Раковски” те бяха пресрещнати от други протестиращи и заедно тръгнаха към сградата на НС.
Там, пред задния вход на сградата, отново скандираха "Оставка” и изпяха химна пред кордон от полицаи.
Според МВР на площад "Независимост" е имало 300 протестиращи, а според "Фокус" шествието по-късно е събрало около 600 души.
По-рано днес, по време на дебатите по вота на недоверие в НС, пред сградата имаше протес и контрапротест.
Агенция "Фокус"
Коментари
Добави коментар