Шумен ще отбележи за пета поредна година Световният ден на усмивката. Инициативата е на клуб Интеракт. В деня – 4 октомври, посветен на доброто настроение, членовете на клуба ще раздават стикери на засмени човечета, с които ще зарадват съгражданите си.

Желанието на клуба е утре да се срещнат с усмихнати хора, да запазят позитивното им настроение през целия ден, а защо не и за много по-дълго време.

Интеракторите са решили още да правят снимки на всеки желаещ и усмихнат шуменец, а след това ще направят „усмихнати” постери, които ще бъдат сложени в някои от училищата , за да придават повече настроение.

Световният ден на усмивката се отбелязва през първия петък на месец Октомври и е посветен на доброто настроение. Той се празнува от 1999 година, когато хиляди деца от американско училище направили картички с усмихнати лица и ги пратили по болничните заведения. Харви Бел създал усмихнатото лице, като виждал себе си като международен посланик на щастието, измисляйки Международния ден на усмивката с мотото му „Направи добро. Накарай някого да се усмихне.”

ШУМ.БГ