Красимир Костов – 27,71%, Веселин Златев – 24,81%
С 3% преднина за Красимир Костов пред Веселин Златев завърши първия тур на кметската надпревара за Шумен. Следващата неделя е балотажът, който ще определи кой от тях ще ръководи общината през следващите 4 години. Това показаха резултатите от 123 от общо 124-те избирателни секции в общината. До 3,00 ч. тази сутрин все още не бе приключило броенето на бюлетините в с.Мадара.
От 38 889 действителни бюлетини, Красимир Костов взема 10 777 гласа, а Веселин Златев 9 649. Разликата между двамата е 1 128.
Подробните данни, изнесени от Общинската избирателна комисия, са: Красимир Костов от БСП – 27,71%, Веселин Златев от ПП ГЕРБ – 24,81%. Следват Румен Русев от Атака – 14,18%, Азис Садула от ДПС – 10,69%, Даниела Русева от НДСВ – 7,65%, Галин Терзийски от коалиция “За Шумен” – 7,55%, Юрий Проданов от коалиция “Гергьовден-Новото време” – 3,13%. Другите 5 кандидат-кметове делят останалите 4,28%.
В Общинския съвет ще има съветници най-вероятно от 7 партии и коалиции – БСП/8 700 гласа/, ГЕРБ/8 384/, Атака/5 926/, ДПС/4 242/, НДСВ/2 286/, Коалиция “За Шумен”/2 031/ и Коалиция “Гергьовден-Новото време”1 714. Процентното разпределение на гласовете са съответно: 22,64%, 21,82%, 15,42%, 11,03%, 5,94%, 5,28% и 4,46%. Действителните бюлетини са 38 429, а сгрешените 2 513 броя.
На сегашните местни избори избирателната активност в община Шумен е 44,42%, а през 2003 г. е била само 31,46%.
Окончателните резултати ще бъдат обявени днес в 13,00 ч.
ШУМ.БГ
5962
268
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Кирчо
Краси костов е честно и работливо момче и зато шуменци класуваха за негоу, затова ще го изберат и следващата неделя. Това е сигурно. На Шумен му трябва промяна.
123
Костов е хем честно, хем работливо но за съжаление и КРАДЛИВО момче (справка-клона на местното енерго - да ви обяснят кой краде ток и как са го хванали)
Милка
Аз съм за Азисчо. Не е ли як?
Quetzalcoatl
Абсолютно подкрепям първото мнение. Чак се чудя дали да не дойда да гласувам и аз, макар че от седем години не живея в Шумен. Защото само като си помисля какво беше по времето на Максим Ковчега например...
Hristo
Какво ли щеше да се получи ако някои от "обикновените" кандидати беше имал някакво провинение в обществения живот. Например да е пикал в градския фонтан (не визирам честния) или крал ток. Какъв вой ще настане и какво оплюване. Че в тоя смисъл, преди дни дочух пенсионерски коментар относно "директното прикачане на електромера", не е кражба, защото се "ВЗЕМА" от западните фирми, които пият от кръвчицата на народа!
Марто
Кирчо 29.10.2007 18:17
Краси костов е честно и работливо момче и зато шуменци класуваха за негоу, затова ще го изберат и следващата неделя. Това е сигурно. На Шумен му трябва промяна.
-----------------
А заради такива като теб и "честното" момче промяна в Шумен скоро няма да има. Леле колко мъка има по тоя свят, боже...:((((
Ники
Добре го каза Марто!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата