604 товарни автомобили и автобуси са проверени миналата седмица по време на операция на територията на ОДМВР- Шумен по линия на TISPOL, съобщиха от полицията.
Със скорост над максимално разрешената са засечени да шофират 27 водачи. Един е установен да шофира след употреба на алкохол. За неизполване на обезопасителен колан са санкционирани двама.
Десет са установените нарушения, свързани с техническата изправност на автомобилите, един е установен да управлява с товар над допустимия, други двама водачи са санкционирани за нарушения, свързани с неукрепени товари.
По време на проверките петима водачи са били с нередовни документи, шест са случаите в които са установени нарушения, свързани с нередовни документи за превозното средство. Констатираните нарушения при извършените проверки по време на операцията са общо 98.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Абе, защо тези от общинската комисия не забранят да влизат тежкотоварни камиони от 5 км. Не стига че разбиват асфалта, ами и сутрин в големия трафик чакат пред поделението на 5 полк или пред зала Младост и се образуват големи опашки на светофарите?
ьяеишфгья
и на вас да ви е.а м.....а.