Рома" съхрани малките надежди, които има за обрат в спора за титлата в Серия А. "Вълците" се наложиха с 4:1 при гостуването си на последния "Пескара".

Римляните събраха 75 точки и се върнаха на осем от водача "Ювентус" пет кръга преди края. Третият "Наполи" има 71.

"Рома" игра силно и започна да създава положения от началото. Още до десетата минута гостите изпуснаха две добри възможности.

Те трябваше да чакат до края на първото полувреме, за да поведат. В 44-ата минута Стефан Ел Шаарави беше изведен в наказателното поле и пусна вдясно към Строотман, който отбеляза. Секунди по-късно Един Джеко пусна към Раджа Наинголан, а той с удар от точката за дузпата удвои.

Веднага след почивката Мохамед Салах вкара за 3:0 с добре насочен удар от границата на наказателното поле. В 60-ата минута той се разписа за втори път след третата асистенция на Ел Шаарави, като беше точен на празна врата.

В края "Пескара" стигна до почетен гол чрез Бенали в 83-ата минута. Той засече подаване от дясно за 1:4.