Сребърната медалистка в скока на височина от олимпийските игри в Рио де Жанейро Мирела Демирева няма да участва на световното първенство в Лондон. Тя изпусна и последната възможност да покрие норматива от 194 см.

Най-добрият спортист в България за миналата година остана далеч от целта при последната си атака. На турнира в Хойсден-Золден атлетката имаше само два успешни опита, като преодоля съответно 180 и 184 см.

Днес е крайният срок, определен от международната федерация за покриване на норматива.

Победителка в турнира в Белгия стана стана европейската шампионка до 23 г. Юлия Левченко от Украйна със 191 см. Второто място зае олимпийската шампионка на седмобой Нафисату Тиам от Белгия със 188 см, а Демирева завърши трета.

Световното в Лондон започва на 4 август. Очаква се България да бъде представена от седем атлети, като погледите ще са насочени към Ивет Лалова, Габриела Петрова и Тихомир Иванов.