Съставът на „Днепрянка“ от Херсон спечели първата контрола среща с тима на „Шумен 98“ с 33:32, след скато на полувремето губеше със 17:14 от домакините. Двубоят се игра в „Арена Шумен“ пред около 250 зрители.

„Шумен 98“ започна по-силно срещата. Отлични прояви имаха новите попълнения в отбора: Мария Маслева, Маринела Панайотова, Християна Иванова, Василена Шомова, Жана Маразова от Хасково, Светлана Николаева от Нови пазар.

В средата на първата част домакините поведоха с 4 гола – 10:6, като успяха за задържат преднината си от три гола до края на полувремето – 17:14.

Шуменки водеха играта и в началото на вторите 30 минути от мача. В 42-та минута гостенките от Херсон намалипа разликата до гол – 23722, а минута по-късно обърнаха мача и поведоха с 24:23. До края на срещата резултатът вървеше гол за гол. Момичетата от „Днепрянка“ повеждаха, а шуменки бързо възстановяваха равенството. Сезем минути преди края на контролата отборът от Херсон поведе с два гола. Тази разлика се запази до последните секунди на двубоя, когато шуменки върнаха едно попадение и оформиха крайното 33:32 за „Днепрянка“.

За отбора победител най-резултатна бе Кристина Греча със 7 гола. За „Шумен 98“ Кристина Касабова отбеляза 10 попадения, Мария Маслева добави 7.

Втората контрола между двата тима е утре от 12,00 часа в зала „Арена Шумен“.