„Манчестър сити" продължи уверения си ход със спечелването на седмата си поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 2:1 срещу "Уотфорд" като гост.

Лерой Сане даде преднина на отбора си в края на първата част. В началото на втората Рияд Марез удвои след подаване на Габриел Жезус отляво.

Малко преди края Абдула Дукуре намали и окрили "Уотфорд" да търси изравняване. Освен това той попречи на "гражданите" да поставят нов рекорд на клуба за най-много последователни гостувания във Висшата лига (5) без допуснат гол. До момента през целия сезон в английското първенство "Сити" е получил седем попадения.

"Сити" удържа финалния щурм на "Уофорд" и спечели 13-ата си победа от 15 мача във Висшата лига.

С успеха си воденият от Хосеп Гуардиола отбор събра 41 точки и е начело. Преднината му е от пет точки пред "Ливърпул", който в сряда гостува на предпоследния "Бърнли".

"Манчестър сити" изигра мача в познатия си стил, като имаше голямо превъзходство през почти цялото време. "Гражданите" създадоха много чисти положения. Едва след гола на "Уотфорд" те бяха притиснати и имаха предизвикателни заключителни минути, но се справиха.

"Сити" владееше инициативата през първото полувреме, но изпусна няколко положения чрез Жезус, Сане, Марез и Бернардо Силва.

Домакините изпуснаха да поведат в 33-ата минута, когато Едерсон се справи с оказалия се в добра позиция Трой Дийни. Седем по-късно Марез центрира и топката стигна до Сане, който с гърди я прати във вратата.

В началото на втората част Жезус подаде отляво и с хубав удар Марез удвои. "Гражданите" заиграха уверено и направиха нови пропуски.

"Уотфорд" успя да намали в 85-ата минута, когато след подаване в наказателното поле се получи разбъркване и Дукуре от втория опит прати топката във вратата. Секунди по-късно след ъглов удар Дийни стреля с глава, но вратарят на съперника спаси.