Гол от дузпа на Филипе Коутиньо в края помогна на "Барселона" да увеличи значително възможностите си за достигане до четвъртфиналите за Купата на краля. Каталунците загубиха с 1:2 гостуването си на "Леванте" в първата среща от съперничеството.

Домакините започнаха вихрено и в 18-ата минута вече водеха с 2:0. Резултатът се запази почти до края, но с гола на Коутиньо "Барселона" съумя да запази добри шансове.

Ернесто Валверде даде почивка на основните футболисти. В отсъствието на Лионел Меси и Луис Суарес в атаката на отбора действаха Коутиньо, Усман Дембеле и Малкълм.

Още в четвъртата минута "Леванте" взе преднина. Рубен Рочина центрира от фаул от ляво и Ерик Кабако с глава вкара отблизо. В 18-ата Емануел Боатенг пусна към Борха Майорал в наказателното поле, който през защитата прати топката във вратата за 2:0.

"Барселона" потърси отговор и имаше положения пред Дембеле и Малкълм, но не успя да вкара.

След почивката мачът продължи да е оспорван, като домакините стояха добре. Те имаха възможности и за нови голове чрез Майорал и Хосе Моралес.

В 84-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Денис Суарес и Коутиньо вкара.

Вторият мач е след седмица на "Камп ноу".