Шампионът "Манчестър сити" постигна рутинна победа с 3:0 като гост на "Хъдърсфийлд" и отново се доближи на четири точки от лидера "Ливърпул" в битката за титлата във Висшата лига.

Данило, Рахим Стърлинг и Лерой Сане донесоха безпроблемни три точки за "гражданите" срещу последния в класирането, който по-рано тази седмица се раздели с мениджъра си Дейвид Вагнер.

"Сити" записа 18-а победа от 23 мача във Висшата лига и събра 46 точки. Тимът на Пеп Гуардиола се откъсна с осем точки пред третия "Тотнъм", който гостува на "Фулъм" в последния мач от кръга. "Челси" затваря топ 4 с 47 точки, а "Арсенал" и "Манчестър юнайтед" имат три по-малко.

"Сити" очаквано не срещна никакви проблеми със закъсалия "Хъдърсфилд", който изостава с цели десет точки от спасителната 17-а позиция. "Териерите" вложиха много старание в защита, но издържаха само 18 минути, преди да падне първият гол.

Кайл Уокър обърна фланга на атаката с подаване към другия краен бранител - Данило. Бразилецът влезе от левия фланг навътре, получи достатъчно пространство и стреля от дистанция с левия крак. Кристофър Шиндлер отклони топката с глава и я направи неспасяема за вратаря Йонас Льосел.

След гола гостите от Манчестър разиграваха продължително и не даваха никакви шансове на домакините да затруднят Едерсон. "Сити" имаше няколко възможности да увеличи аванса си до почивката, но Серхио Агуеро, Илкай Гюндоган и Кевин де Бройне ги пропуснаха.

Все пак девет минути след почивката "гражданите" вкараха гола на успокоението.

Сане беше изведен вляво и центрира към Стърлинг, който се измъкна на далечната греда и отбеляза отблизо с глава.

В ситуацията имаше засада на германския национал, но страничният рефер не я маркира и сбърка.

Само две минути по-късно тимът на Гуардиола окончателно реши мача с трето попадение. Данило пусна отлично дълго подаване към Агуеро, който свали топката с глава към Сане. Германецът овладя на гърди и преодоля вратаря Лосел, останал сам срещу него.

В края гостите се отпуснаха и позволиха на "Хъдърсфилд" да създаде няколко опасни положения пред Едерсон. Домакините обаче не се възползваха и записаха 11-ия си мач без отбелязан гол във Висшата лига през този сезон.

"Териерите" допуснаха 16-ото си поражение от 23 двубоя и остават последни в класирането с 11 точки. "Фулъм" има 14 преди мача си с "Тотнъм", а новакът "Кардиф" е другият отбор в зоната на изпадащите с 19 точки.