Отборът на „Шумен“ не допусна изненада и записа победа на старта на втората фаза в първенството по хандбал в А група при жените. В зала „Арена Шумен“ домакините се наложиха с 29:22 (14:7) над „Ники спорт“ от Сливница.

В началото на мача състезателките и на двата тима направиха много пропуски. Слабата резултатност не позволи на нито един от отборите да дръпне убедително в резултата.  В средата на полувремето шуменки бяха по-точни пред гола и поведоха с 8:4. В заключителните минути на полувремето домакините се разиграха и на почивката имаха аванс от седем гола - 14:7.

През втората част хандбалистките на „Шумен“ и „Ники спорт“ допуснаха много брак в играта си. Шуменки показаха, че са по-опитният състав и успяха да задържат прединаната си и да запишат победа в мача.

Маринела Панайотова бе най-резултатна за домакините в тази среща. Тя отбеляза 11 гола. За гостите от „Ники спорт“ с най-много попадения се отчете Габриела Георгиева – 9.