Арсенал" и "Челси" продължиха започнатото и се класираха за полуфиналите в Лига Европа. Двата отбора от Висшата лига отстраниха съответно "Наполи" и "Славия" (Прага).

Воденият от Унай Емери състав спечели с 1:0 в Неапол и с общ резултат 3:0 премина напред.

Ден след паметния мач между "Манчестър сити" и "Тотнъм" в Шампионската лига, на английска земя отново имаше зрелище, макар и без интрига. "Челси" поведе с 4:1 до 27-ата минута, но чехите върнаха две попадения след почивката, за да направят загубата си по-почетна.

Най-вълнуващ беше двубоят във Франкфурт, където "Айнтрахт" триумфира след 2:0 срещу "Бенфика". Германците бяха загубили с 2:4 в Лисабон и с повече голове на чужд терен са сред четирите най-добри в Лига Европа.

В испанския дуел "Валенсия" спечели с 2:0 срещу "Виляреал" и след 1:1 в първата среща премина в полуфиналите.