Отборът на юношите до 19 години на „Черно море Тича“ спечели купата на Бългрската фадерация по баскетбол след победа с 96:85 над „Шумен“. Финалната среща за трофея се изигра днес в „Арена Шумен“.

Мачът предложи много емоци и обрати в резултата, а победителят стана ясен едва в последните минути.

„Черно море“ стартира силно в първата част и закономерно я спечели с 29:18. През вторите десет минути шуменци показаха по-добра игра, бързо стопиха разликата в точките и на полувремето отстъпваха само с една – 47:48.

След почивката баскетболистите на „Шумен“ продължиха с успешната си стрелба. Те стигнаха до равенство – 52:52, а след това направиха обрат и поведоха с 60:55.  Състезателите на „Черно море“ веднага реагираха и на свой ред направиха обрат, за да поведат след 30 минути игра с минималното 74:70.

В последната част варненци показаха по-висока класа и здрави нерви. Те направиха разлика от 11 точки, която този път се оказа непреодолима за шуменци, които трябваше да се задоволят с второто място в турнира за трофея.

В малкия финал днес „Буба баскет“ нарави обрат в мача срещу „Шампион“ и спечели третото място за купата на БФбаскетбол след победа с 61:56.

Освен отборните награди от БФБ отличиха и най-добрите състезатели в отделните елементи на баскетболната игра. Най-полезен играч на двудневния турнир, проведен в зала „Арена Шумен“, стана Мартин Стефанов („Черно море Тича“). Стефанов взе и още един приз – за най-много откраднати топки. Капитанът на шуменци Виктор Серафимов получи наградата за топреализатор. Най-добър при борбите бе Александър Витанов (БУБА). Най-много асистенции записа Цветан Савов („Черно море Тича“).